traditional yellow wooden house surrounded by trees

Padomi veiksmīgai koka fasādes pārkrāsošanai

Ja jūsu koka mājas fasāde sāk izskatīties nolietojusies un plaisāt, tad ziniet, ka ir pienācis laiks ķerties klāt krāsas bundžai un otai. Mēs apkopojām noderīgus padomus, kas jums būtu jāzina pirms koka fasādes pārkrāsošanas.

Koka fasādei laiku pa laikam ir nepieciešama aprūpe un atjaunošana. Fasādes krāsa var kalpot vairākus gadus, taču pat labākais krāsojums nekalpos mūžīgi. Pārkrāsošanu ir ieteicams ieplānot pirms krāsa ir sākusi plaisāt, lobīties vai izbalēt. Šeit ir daži padomi, kas palīdzēs jums sagatavoties fasādes pārkrāsošanai.

traditional yellow wooden house surrounded by trees

Pārliecinieties, vai jums ir visi nepieciešamie instrumenti un piederumi krāsošanas darbiem. Krāsošanai noderēs:

• kvalitatīvas otas, kas paredzētas fasādes krāsošanai

• krāsa

• mazgāšanas līdzeklis

• mazgāšanas birste

• plēve vai kartons virsmu pārklāšanai

• līmlente

• skrāpis

• smilšpapīrs

• kāpnes

Izvēlieties piemērotu ārdarbu krāsu

Pirms krāsošanas noskaidrojiet, ar kādu krāsu jau ir krāsota fasāde: ūdens vai šķīdinātāja bāzes, pilnībā sedzoša vai caurspīdīga? Vai jums ir zināms toņa kods? Visvienkāršākais veids ir pārkrāsošanai izmantot to pašu krāsu un toni, kas ir izmantots iepriekš. Piemēram, ja fasāde ir krāsota ar ūdens bāzes akrilāta krāsu, tad fasādi var pārkrāsot tikai ar ūdens bāzes krāsām. Šķīdinātāja bāzes krāsas var pārkrāsot gan ar šķīdinātāja, gan ūdens bāzes krāsām.

Izvēloties īsto krāsas toni, noteikti to pārbaudiet pirms sākat krāsot fasādi, lai būtu droši par gala toni. Nokrāsojiet, piemēram, koka paneļa gabalu vai dēli un pārbaudiet, kā tas izskatās, pieliekot to pie fasādes, kuru plānojat krāsot. Tonis vienmēr izskatīsies nedaudz atšķirīgi atkarībā no diennakts stundas, gadalaika vai debespuses, uz kuru fasāde ir vērsta.

Toni ir ieteicams izvēlēties to pašu vai nedaudz tumšāku. Tas ir īpaši ieteicams, ja fasādei ir caurspīdīga apdare, jo pamatā esošais tonis ietekmē gala toni.

Ja meklējat pilnībā sedzošu un pret laikapstākļiem noturīgu krāsu, tad iesakām izvēlēties, Ultra Matt vai Ultra Classic, šīs krāsas būs piemērotas, lai pārkrāsotu gan ūdens, gan eļļas bāzes krāsas. Elastīgās un izturīgās Ultra krāsas nelobās. Pika-Teho ir ūdens bāzes koka fasāžu krāsa, kas piemērota rūpnieciski gruntētiem vai iepriekš ar ūdens bāzes krāsām krāsotiem apšuvuma dēļiem ārdarbos. Pika-Teho ir pilnībā sedzoša, matēta krāsa, kas veido izturīgu virsmu.

Sāciet ar virsmas sagatavošanu

Pirms krāsošanas nomazgājiet fasādi. Izmantojiet pelējuma noņemšanas līdzekli Tikkurila Homeenpoisto, kas ne tikai noņem pelējumu, bet arī padara virsmu nedaudz raupju, kas palīdz jaunajai krāsai daudz labāk pieķerties. Mazgāšanai izvēlieties birsti ar pagarinātu rokturi, jo tā jūs daudz vieglāk varēsiet nomazgāt lielas virsmas. Nomazgājiet visus netīrumus un putekļus. Pēc tam ļaujiet virsmai kārtīgi nožūt.

Novērtējiet virsmu: vai krāsa lobās nost? Izmantojiet skrāpi, lai noņemtu krāsas slāņus, kas lobās nost un noslīpējiet fasādi ar smilšpapīru.

Izmantojiet Valtti Primer gruntējuma eļļu, lai apstrādātu līdz tīrai koksnei attīrītas virsmas. Tā dziļi iesūcas koksnes šķiedrās, kas nodrošina labu aizsardzību pret ūdens uzsūkšanos un samazina koksnes un krāsas slāņu plaisāšanas risku.

Nosedziet logu rāmjus, cokolu un citas virsmas, kuras nav paredzēts krāsot.

Esi gatavs krāsot!

Svarīga lieta, kas jāatceras pirms sākt krāsot, ir pārbaudīt laikapstākļu prognozi. Labākais laiks krāsošanai ir - mākoņains, ne pārāk auksts, ne pārāk karsts. Pārliecinieties, vai nav prognozēts lietus, un izvairieties no krāsošanas tiešos saules staros.

Pirms krāsošanas un krāsošanas laikā rūpīgi samaisiet krāsu. Krāsu uzklājiet ar otu, sāciet krāsot no augšas un krāsojiet horizontāli pa vienam vai diviem dēļiem. Ļaujiet krāsai nožūt un, ja nepieciešams, uzklājiet vēl vienu krāsas kārtu.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv