Dzīvojamā istaba gaišos toņos

5 padomi dzīvojamās istabas toņa izvēlei

Dzīvojamās istabas toņa izvēle var būt sarežģīta, ņemot vērā mēbeļu daudzumu un izmantotos materiālus. Tikkurila krāsu eksperts var sniegt padomus pareizo toņu izvēlē jūsu dzīvojamajai istabai.

Dzīvojamajai istabai ir daudzas funkcijas: cilvēki tajā atpūšas, izklaidējas un pavada saturīgu laiku kopā vai vienatnē. Arī mēbeles ir elementi, kas tiek papildināti dzīves laikā — dažas ir atrastas nesen, savukārt citas ir kārotas jau ilgāku laiku. Sienu krāsas toņa izvēle var būt īpaši sarežģīta, jo jāņem vērā vairāki elementi. 

 

Gaiša viesistabas siena, akcenti - Harmony Y421

Tikkurila krāsu eksperti sniedz 5 padomus, kas atvieglos dzīvojamās istabas sienu krāsas toņa izvēli!

1. Sajūtiet savu stilu

Tas, kas der vienam, ne vienmēr derēs visiem. Veidojot dzīvojamās istabas toņu paletes plānu, apdomājiet, kuri toņi jums patīk un atbilst jūsu personīgajam stilam vislabāk, liek jums justies komfortabli un patīkami. Tās ir jūsu mājas — padariet tās par savu karaļvalsti. 

Ja jums patīk tekstūras un interjera elementi, izmēģiniet Tikkurila dekoratīvo krāsojumu idejas. Pat piezemēti toņi var atdzīvināt ar tekstūras un dažādu krāsojumu tehniku palīdzību. Par to vairāk varat uzzināt no Tikkurila Unique koncepta. 

2. Padomājiet par gaisotni

Kāds ir apgaismojums dzīvojamajā istabā? Apgaismojums un toņi kopā rada dzīvojamās istabas gaisotni. Vai vēlaties vēsu un mierīgu, silti maigu, ieskaujošu vai plašu sajūtu savā dzīvojamajā istabā? Kad skaidri iztēlojaties sajūtas, kuras vēlaties radīt, varat pāriet pie pareizā toņa izvēlēšanās. 

Gaiša viesistabas siena - Harmony Y421
Gaiša viesistabas siena - Harmony Y421 Orchidea

3. Pārbaudiet toņu kartes savā dzīvojamajā istabā

Izvēlieties toni vidē, kurā tas tiks izmantots — starp mēbelēm, tekstilizstrādājumiem un istabas apgaismojumu. Pārdomājiet, kāda veida sajūtas šis tonis sniedz un kā tas izskatās vidē. 

4. Spīdīga vai matēta — izvēlieties spīduma līmeni, pamatojoties uz praktiskiem aspektiem

Pilnīgi matētā iekšdarbu krāsa Harmony attēlo toņus vienmērīgi un maigi. Tas ir skaists un mājīgs risinājums dzīvojamajai istabai, kurā sienas netiek pastāvīgi aktīvi izmantotas.

Ģimenei ar maziem bērniem vai citās sarežģītās situācijās ir ieteicams izvēlēties krāsas spīduma līmeni, pievēršot uzmanību praktiskajiem aspektiem. Pusmatētas un matētas virsmas slaucīšanu panes labāk nekā pilnībā matētas virsmas.

5. Izvēlieties drosmīgi 

Izvēlieties toni sev un savai ģimenei, nevis citiem. Rotaļāties ar toņiem ir pieņemami, un sienām nav jābūt vienā un tajā pašā nokrāsā uz visiem laikiem. Krāsas toni vienmēr var mainīt atkarībā no stila un gaumes izmaiņām. Jūs varat pievienot vai aizstāt toni, lai atspoguļotu savas personīgās sajūtas. 

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv