5 pazīmes, kas norāda, ka ir pienācis laiks pārkrāsot istabas sienas

Vai jums liekas, ka jūsu mājokļa sienas ir palikušas garlaicīgas un jūs vēlaties telpā ienest košumu? Vai varbūt jums dzīvē ir notikušas pārmaiņas un jums ir nepieciešams pārveidot kādu no mājas telpām?

Sienu pārkrāsošana var palīdzēt ieviest pārmaiņas

Neatkarīgi no tā vai ir pārkrāsota tikai viena siena vai ir veikts pilns mājas kapitālais remonts, ir daudz veidi kā krāsošana var ieviest mājās pārmaiņas. Tālāk aplūkosim piecus izplatītākos iemeslu, kāpēc cilvēki izvēlas pārkrāsot savas istabas sienas.

1: Ir nepieciešamas pārmaiņas

Iespējams, visizplatītākais iemesls, kāpēc cilvēki izlemj pārkrāsot sava mājokļa sienas ir vienkārši tāpēc, ka viņi vēlas pārmaiņas. Ja kādu laiku dzīvojat savā mājoklī, tad iespējams, jums jau ir apnikušas jūsu mājokļa sienas. Varbūt jums jau gadiem ilgi sienas ir vienā tonī un jūs vēlaties kaut ko jaunu. Jebkurā gadījumā, sienu pārkrāsošana ir vienkāršs un lēts veids, kā atsvaidzināt savu mājokli.

Kad runa ir par sienu jauno toni, iespējas var šķist bezgalīgas. Taču ir dažas lietas, kuras varat apsvērt, lai sašaurinātu jūsu izvēli. Vispirms padomājiet par noskaņu, kuru vēlaties radīt telpā. Vai vēlaties nomierinošu, neitrālu toņu paleti vai drosmīgu un enerģisku?

Tonis var mainīt savu izskatu atkarībā no gaismas un veida, kā tā atstarojas uz virsmas. Nebaidieties eksperimentēt. Spēlējiet ar toņiem un atrodiet savu īsto, izmantojot mūsu mobilo aplikāciju Tikkurila Colour Master, lai ātri un vienkārši nomainītu toni uz sienām un redzētu, kāda būtu sajūta dzīvojot maigos dzeltenos, nomierinoši zilos vai bohēmiski zaļos toņos.

Izmantojot paplašinātās realitātes (AR) funkciju, jūs varat redzēt, kā toņi izskatītos uz jūsu sienām. Pirms galīgā lēmuma pieņemšanas vienmēr ir ieteicams izmēģināt dažus krāsas toņus uz sienām, kuras paredzēts pārkrāsot. Jūs varat iegādāties mazos toņu paraugus vai krāsas mazos tilpumus, kurus ietonēt vēlamajos toņos, un uzkrāsot uz sienas, kuru paredzēts pārkrāsot, lai redzētu, kā tonis izskatīsies konkrētajā telpā un gaismā.

Calla

2: Mainījušās toņu tendences

Vēl viens izplatīts iemesls, kāpēc cilvēki izvēlas pārkrāsot istabas sienas, ir ieviest jaunākās tendences savā mājoklī. Ja jau kādu laiku dzīvojat savā mājoklī, tad iespējams, ka toņi, kurus izvēlējāties pirms dažiem gadiem, vairs nav modē. Iespējams, tad kad remontējāt dzīvokli vai cēlāt māju, populāri bija toņi, kas vairs nav modē.

Ja vēlaties izmantot toņus, lai modernizētu savu istabu vai visu mājokli, ir dažas lietas, ko varat darīt. Pirmkārt, meklējiet iedvesmu, lai atrastu idejas, kuras vēlaties ieviest savā mājoklī. Mūsu Izjūti krāsas toņu kolekcijā ir izveidoti seši iepriekš sagatavoti interjera stili ar rūpīgi atlasītām toņu paletēm (var aplūkot Tikkurila Colour Master aplikācijā). Katrs no šiem sešiem stiliem sastāv no viegli lietojamiem neitrāliem un akcenta toņiem, lai jūs bez piepūles varētu atjaunot savu mājokli sev vēlamajā stilā.

3: Ir bojāta siena

Bērniem patīk būt radošiem, taču dažreiz šie topošie mākslinieki savus šedevrus rada nepiemērotās vietās, piemēram, uz sienas. Tāpat mūsu mīļie mājdzīvnieki, lai cik mīļi tie būtu, var sabojāt sienas, tās saskrāpējot vai nosmērējot ar dubļiem. Taču ir iespējami arī nopietnāki bojājumi, kas radušies plīsuša ūdensvada rezultātā vai meistara kļūdas dēļ.

Ja nesen esat saskaries ar nopietniem sienas bojājumiem, neatkarīgi no tā, vai tie ir radušies ūdens bojājumu rezultātā, pelējuma dēļ vai kāda cita iemesla rezultātā, tad iespējams, meklējat veidu, kā sienām atkal likt izskatīties estētiski pievilcīgām. Lēts un vienkāršs risinājums ir pārkrāsot sabojātās sienas. Svaiga krāsas kārta var palīdzēt noslēpt plankumus vai nepilnības un likt sienai atkal izskatīties kā jaunai.

Parasti nav ieteicams vienkārši pārkrāsot virsmas bojājumus, piemēram, pelējumu. Ja esat novērsis šāda veida bojājumus, pirms sienas krāsošanas vēlreiz pārliecināties, vai problēma ir pilnībā novērsta. Tas sevī ietver sienas pārbaudi vai tā ir izžuvusi, pelējuma noņemšanu un bojājumu novēršanu. Vienmēr ieteicams sazinieties ar ekspertu, kas var pārliecināties, ka bojātās sienas pārkrāsošana ir pareizā izvēle problēmas novēršanai.

Ja neesat pārliecināts par pareizo pieeju, vienmēr varat sazināties arī ar mūsu krāsu ekspertu, lai saņemtu padomu.

 

4: Ir jāpārplāno istaba

Dažreiz izmaiņas mūsu dzīvē nozīmē izmaiņas arī mūsu mājoklī. Klasisks piemērs ir, kad ģimenes loceklis atstāj jūsu māju un atbrīvo savu istabu. Vai varbūt jūs nesen esat pārcēlies uz jaunu mājokli, kuru iepriekšējie iemītnieki izmantoja savādāk nekā jūs. Ir vēl vairāki iemesli, kāpēc jūs varētu vēlēties mainīt telpu, un jebkurā gadījumā jūs varētu apsvērt iespēju pārkrāsot sienas.

Svaiga krāsas kārta var piešķirt pārveidotajai telpai jaunu izskatu un sajūtu, liekot tai izskatīties kā pavisam citai telpai. Tas var būt īpaši noderīgi, ja plānojat telpu izmantot citam mērķim, piemēram, pārvēršot to, kas agrāk bija bērna guļamistaba, par mājas biroju vai viesu istabu.

Kad runa ir par toņa izvēli jaunajai telpai, paturiet prātā tās mērķi. Piemēram, mājas birojam varat apsvērt iespēju izveidot siltu un aicinošu atmosfēru ar mājīgiem bēšajiem toņiem. Vai arī, ja jūs pārvēršat istabu par viesu istabu, iespējams, vēlēsieties izveidot ne tikai vietu atpūtai, bet arī viesmīlīgu atmosfēru saviem viesiem.

Īpašs padoms jaunajiem māju īpašniekiem

Jaunās mājas parasti tiek uzceltas ātri, un cilvēki tajās var ievākties aptuveni gada laikā. Pirmajos gados mājas pamati nostabilizējas, un tas var radīt plaisas krāsas plēvē. Šajā periodā cilvēkiem ik pa laikam ir jāveic remonts, un lēts un vienkāršs veids, kā to izdarīt, var būt mazo plaisu pārkrāsošana.

Dariet to, ko vēlaties!

Šie ir tikai daži iemesli. Un, lai gan šie iemesli ir visizplatītākie, ir svarīgi atcerēties, ka izvēle ir subjektīva. Kas der vienam, var nederēt otram. Vissvarīgākais ir darīt to, kas jums šķiet vispiemērotākais. Nesteidzieties, apdomājiet savas iespējas un nebaidieties izmēģināt kaut ko jaunu. Ar apņēmību un pareizo toni, sienu pārkrāsošana var pārveidot jūsu mājokli.

Noderīgi padomi, izvēloties īsto interjera toni

Šajā rakstā mēs apkopojām svarīgākos aspektus, kas jāņem vērā izvēloties toni, lai atrast savu īsto būtu vienkārši.

Kā pareizi krāsot sienas

Esam sagatavojuši video instrukciju un soli pa solim instrukciju, kas palīdzēs tev nokrāsot sienas kā profesionālim.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv