Koka virsmām ārdarbos, piemēram, terasēm un dārza mēbelēm, nepieciešama regulāra apkope, lai tās ilgstoši saglabātu savu skaistumu. Terases eļļošana vai dārza mēbeļu krāsošana ir daži no visizplatītākajiem darāmajiem darbiem vasaras sezonā. Ar daudzu gadu pieredzi atbildot uz klientu jautājumiem, Tikkurila krāsu eksperti ir apkopojuši lieliskus padomus, kas palīdzēs plānot veiksmīgus krāsošanas darbus.
Viens no svarīgākajiem noteikumiem āra telpas uzturēšanā ir tīrība. Ja terases, žoga vai mēbeļu virsmas ir labā stāvoklī, galvenais apkopes padoms ir izmantot piemērotu mazgāšanas līdzekli, lai nomazgātu netīrumus. Mazgāšana ne tikai padarīs virsmu tīru, bet arī samazinās pelējuma veidošanās risku.
Padomi terases un dārza mēbeļu apstrādei
Virsmas sagatavošana
- Ūdens piliena tests ir vienkārša metode, lai pārbaudītu eļļas daudzumu apstrādātas koksnes virsmā. Ja ūdens piliens ātri iesūcas koksnē, tas nozīmē, ka eļļotā virsma ir nolietojusies un to ir nepieciešams atjaunot. Ja ūdens piliens paliek savā formā, tā ir zīme, ka jūsu terases eļļotā virsma joprojām ir labā stāvoklī.
- Lai izvairītos no tā, ka eļļa uz koka virsmas veido plēves slāni, virsmai jābūt absorbējošai un bez iepriekšējās apstrādes eļļas paliekām. Ir svarīgi no virsmas pēc iespējas vairāk noņemt vecās apstrādes plēvi. Ja ar mazgāšanu nepietiek, izmantojiet smilšpapīru, lai noslīpētu vecās eļļas atlikumus.
- No vecām koka virsmām ir labi noslīpēt vaļējās koksnes šķiedras un koksni, kur tonis ir izmanījies, lai apstrādes laikā eļļa varētu labāk iesūkties kokā.
- Iepriekš apstrādātas virsmas tonis var ietekmēt jauno krāsas vai eļļas toni. Tāpēc pārliecinieties, ka apstrādājamā virsma ir rūpīgi notīrīta un vecais tonis neietekmēs jaunā toņa izskatu.
Eļļošana
- Vasaras sākums ir piemērots laiks terases eļļošanai, jo koks pavasarī ir paspējis nožūt. Daļēji mākoņains un silts laiks ir labākais laiks eļļošanas vai krāsošanas darbu veikšanai. Saulaina diena ar tiešiem saules stariem uz virsmas nav piemērota krāsošanas darbiem. Pēc terases eļļošanas būtu vēlams, ka vienu dienu nav lietus, lai virsma paspētu kārtīgi nožūt.
- Iepriekš ar eļļu apstrādātu virsmu atkārtoti apstrādāt drīkst tikai ar eļļu.
- Vienmēr ir ieteicams izmantot tonētu koksnes eļļu. Koksnes eļļa ar toņu pigmentu nodrošinās labāku aizsardzību pret UV staru negatīvo ietekmi.
- Eļļu vienmēr iegādājieties ņemot vērā krāsojamo platību un patēriņu, jo pāri palikušo eļļu atvērtā iepakojumā ilgstoši nevar uzglabāt.
Padomi koka žoga apstrādei
- Viens no lielākajiem izaicinājumiem ar koka žogiem ir veģetācijas process, piemēram, pelējuma vai cita veida sēnīšu veidošanās. Ir ieteicams vienmēr sekot līdzi žoga izskatam un regulāri uzturēt tā virsmas tīras.
- Nekrāsojiet pāri pelējumam. Pirms koka žoga krāsošanas izmantojiet mazgāšanas līdzekli, kas noņem pelējumu.
- Atcerieties rūpīgi nokrāsot abus koka dēļa galus, ja nepieciešams, pat vairākas reizes. Nozāģētais gals bagātīgi uzsūks mitrumu, ja tas netiks pienācīgi apstrādāts, kas var izraisīt krāsas nolobīšanos.
- Horizontāli uzstādīts žoga koka dēlis bieži nolietojas ātrāk nekā vertikāli uzstādītais, tāpēc tiem apkope ir nepieciešama biežāk.
- Mākoņains un silts laiks ir vispiemērotākais krāsošanas darbu veikšanai.
Vai meklē noderīgus padomus un iedvesmojošas idejas saviem krāsošanas projektiem?
Piesakies Tikkurila jaunumu saņemšanai un uzzini noderīgus profesionāļu padomus un iegūsti iedvesmu saviem krāsošanas projektiem.