3 soļi, kā saviem spēkiem atjaunot terasi

Īstenība, ne tikai sapnis: 3 soļi, kā saviem spēkiem atjaunot terasi

Kas gan var būt labāks par to laiku, kad basām kājām varam iziet uz saules pielietas terases, atlaisties atpūtas krēslā ar aromātiskas tējas vai kafijas tasīti, vērot vēja rotaļas dārzā un ieklausīties putnu vīterošanā. Ja iemācāmies apstāties un dzīvot lēnāk, varam labāk novērtēt šos patīkamos mirkļus un dzīves kvalitāti. Lai to apgūtu, vienkārši ir jāpievērš uzmanība nelielām, bet ļoti nozīmīgām detaļām.

Iedomājieties – ir agrs rīts. Vienīgais, kas jūs spēj izvilināt no gultas, – doma, ka patīkami rūgteno kafijas malku pavadīs saules maigais pieskāriens. Jūs ietinaties savā mīkstajā halātā un ar kafijas krūzi rokā dodaties uz terasi cerībā izbaudīt patīkamu rīta rituālu. Bet pēdējās sapņa atliekas izkliedē pēdā iedūrusies skabarga. Ak, atkal tie atlupušie dēļi! Bet viss var būt citādi, ja savas terases kopšanai veltīsiet mazliet laika.

3 soļi, lai pa terasi būtu patīkami staigāt basām kājām

Ja vēlaties baudīt terases sniegtās priekšrocības, tā ir jāaizsargā no UV stariem, plaisāšanas, puves un citiem negatīviem faktoriem. Tomēr tas izklausās ļoti sarežģīti, it īpaši, ja iepriekš to neesat darījis. Taču mūsdienās par savu terasi var parūpēties jebkurš – pietiek tikai izvēlēties atbilstošu eļļu un pāris instrumentus. Tad darbs sagādās baudu.

1. Mazgāšana

Vispirms terasi vajadzētu kārtīgi notīrīt – nomazgāt visus laika gaitā uzkrājušos netīrumus, noberzt visus vecā pārklājuma atlikumus un likvidēt pelējumu.  To vislabāk darīt ar speciālu birsti un tīrīšanas līdzekli „Terassi-ja Kalustepesu”. 1 l tīrīšanas līdzekļa pulvera sajauciet ar 10 l ūdens un atstājiet uz 15 minūtēm. Pirms darba uzsākšanas šķīdumu vēlreiz samaisiet. Uzklājiet šķīdumu un atstājiet to iedarboties uz 15–30 min. Pēc tam, izmantojot birsti vai augstspiediena mazgātāju, rūpīgi nomazgājiet virsmu ar ūdeni.

2. Slīpēšana

Lai terases dēļi būtu gludi un patīkami jūsu pēdām, tie ir jānoslīpē. Šis darbiņš aizņems aptuveni tikpat daudz laika kā rīta rosme, toties rezultāts būs dubults – gan perfekti gluda terase, gan roku treniņš. Ja slīpēšanai izvēlēsieties jauno terasei izstrādāto instrumentu ANZA, darbs ies no rokas un rezultāts būs nevainojams.

Piestipriniet slīpēšanas papīru pie instrumenta. Noslīpējiet asās šķautnes un šķēpeles, lai virsma kļūst gluda. Apstrādājot savu terasi, daudzi steidzas un virsmu kārtīgi nesagatavo, tāpēc rezultāts nav ilglaicīgs un nav patīkami staigāt basām kājām. Turklāt bieži vien eļļa vai kāds cits aizsardzības līdzeklis tiek uzklāts pārāk biezā kārtā. Lietojot jauno terasēm paredzēto ANZA instrumentu, būs viegli slīpēt pat pirmajā reizē un bez iepriekšējas pieredzes.

3. Eļļošana

Kad jūsu terase būs tik gluda kā ledus slidotavā, varēsiet to eļļot, respektīvi, koksni piesūcināt ar speciālu eļļu, tādējādi nodrošinot tās ilgmūžību.

Divi instrumenti vienā

Labā ziņa ir tā, ka jaunais terasēm paredzētais instruments ANZA, ar kuru slīpējāt dēļus, ir piemērots arī eļļošanai, turklāt tas nodrošina lielisku un ilglaicīgu rezultātu.

Ir patīkami, ka jaunās tehnoloģijas tiek izstrādātas, ņemot vērā potenciālo lietotāju ērtības. ANZA instruments, ar kuru pirms tam slīpējāt terases dēļus, ar vienu kustību kļūst par eļļošanas instrumentu. Instruments ar divām funkcijām ir ne tikai ērts, bet arī ekonomisks, jo ietaupa mūsu līdzekļus.

Pie instrumenta ir tikai jāpiestiprina sūklis, kas ļauj koksni pārklāt ar plānu un vienmērīgu eļļas slāni. Īpašais sūklis nodrošina lielāku darba precizitāti, it īpaši, ja esat nepieredzējis, – ar vienu kustību tiek noklāti divi dēļi, tiek atvieglota uzklāšana stūros un pie sienas.

Instrumentam piestiprinot teleskopisko kātu, varēsiet strādāt ērtākā un mazāk nogurdinošā pozā. Mazu platību noklāšanai speciālisti iesaka izmantot otu. Atcerieties: ja eļļas slānis būs pārāk biezs, terases virsma nebūs vienmērīgā tonī vai arī sāks lobīties.

 

Eļļa

Vēl viena laba ziņa – parasti koksni pirms eļļošanas ir jāgruntē, bet, izmantojot TIKKURILA eļļu, grunts nebūs nepieciešama, tādējādi tiks ietaupīts gan laiks, gan nauda.

Šo eļļu ir viegli lietot, tā ātri žūst, izceļ koksnes dabīgo toni un sniedz aizsardzību pret apkārtējās vides kaitīgo ietekmi līdz pat trim gadiem.

Varat izvēlēties brūnu, pelēku vai melnu koksnes eļļu Valtti Plus Terrace Oil vai Valtti Kaluste- ja Terassiöljy ar īpašiem pigmentiem un aizsardzību no UV stariem. Ja vēlaties lielāku toņu dažādību, lietojiet Valtti Plus Wood Oil eļļu, kurai pieejami 40 dažādi toņi.

Gan pirms eļļas lietošanas, gan procesa laikā ik pa laikam to kārtīgi samaisiet, lai vienmērīgi izkliedējas visas eļļas sastāvā esošās vielas. Klājiet eļļu ar vienmērīgiem triepieniem, lai slānis būtu vienāda biezuma. Vienlaicīgi eļļojiet 2–3 dēļus.  Klājiet 1–2 slāņos, rūpīgi ierīvējiet, lai eļļa iesūcas koksnē. Dārza mēbeles eļļojiet 1 kārtā un obligāti notīriet eļļas atlikumus.

 

Biežāk sastopamā kļūda un kā no tās izvairīties

Bieži vien, vēloties terasi noeļļot pēc iespējas labāk, tiek uzklāts ļoti biezs eļļas slānis. Tomēr, eļļojot pārāk biezā slānī, eļļa izveido plēvīti, kas ar laiku sāk lobīties.

Kad viena terases zona ir saeļļota, dažas minūtes pagaidiet, līdz eļļa uzsūcas, pēc tam noslaukiet un ierīvējiet eļļas atlikumus. No eļļas atlikumu rašanās var izvairīties, lietojot speciālu instrumentu – terašu eļļošanas instrumentu ANZA, kas nodrošina vienmērīgu eļļas uzklāšanu uz virsmas.

 

Īpašas otas pēdējiem triepieniem

Nav noslēpums, ka noklāt lielus laukumus ir vieglāk, bet visvairāk laika prasa smalkie darbiņi. Šiem izaicinājumiem eksperti ir radījuši īpašu ANZA „Elite” otu, kas ļauj paņemt ievērojami vairāk eļļas, tāpēc ar to ir iespējams noklāt lielāku laukumu. Nosmailinātais otas gals ļauj ātri un viegli aizsniegt pat terases dēļu starpas. Dārza mēbeļu eļļošanai speciālisti iesaka izvēlēties leņķa otu ANZA „Platinum”, kas nodrošinās vēl ērtāku eļļas uzklāšanu.

 

Parūpējieties arī par ērtu krāsu vanniņu

Ērta krāsu vanniņa strādājot ir ļoti svarīga, jo no šī instrumenta ir atkarīgs, kāds eļļas daudzums tiks paņemts ar otu. ANZA vanniņas un spainīša apvienojums ir ideāli piemērots gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Šī vanniņa ir ļoti ietilpīga – tajā ietilpst līdz pat 3,3 litriem krāsas. Ja vanniņā var ieliet lielāku krāsas daudzumu, darbs noritēs raitāk, jo to nevajadzēs tik bieži uzpildīt.

Jaunajai vanniņai ir lielāka virsma, lai ar vienu rokas kustību var uzklāt krāsu visam veltnītim, tāpēc tas nav tik bieži jāmērc krāsā. Vēl viena šīs vanniņas priekšrocība ir stabilitāte. Ja rodas vajadzība to pārnest uz citu vietu, atliek to tikai paņemt aiz roktura, nebaidoties izliet krāsu.

Atcerieties, ka, izvēloties kvalitatīvos instrumentus ANZA un pēc eļļošanas tos rūpīgi izmazgājot, varēsiet tos lietot vēl daudzus gadus.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv