izvēlēties terases toni

5 + 1 padomi, kas palīdzēs izvēlēties terases toni

Koka virsmas toņa maiņa var pārveidot jūsu terases atmosfēru, bet pareizā toņa izvēle bieži vien ir grūts lēmums. Šeit mēs apkopojām 5 + 1 padomus, kas palīdzēs izvēlēties pareizo toni tavai terasei.

Zemes brūnais, moderni melnais vai gaišs un svaigs tonis - šeit ir tikai dažas izvēles iespējas, no kurām iespējams izvēlēties piemērotāko toni savai terasei. Šie ieteikumi var atvieglot lēmumu pieņemšanu, it īpaši, ja šaubies par pareizo toni.

light wooden colour terrace with bohemian furniture and plants

1. Kāds ir pašreizējais tonis?

Sākuma punkts pareizā toņa atrašanai ir noteikt virsmas pašreizējo toni. Valtti Plus Terrace Oil un Valtti Plus Wood Oil ir caurspīdīgas eļļas, tāpēc virsmas oriģinālais tonis ietekmēs gala rezultātu. Neitrālus un gaišus toņus var vieglāk nomainīt uz citiem toņiem.

Pārbaudiet toni, jo tas ir vienīgais veids, kā droši zināt, kā izskatīsies rezultāts. Pirms pieņemat gala lēmumu, mēģiniet uzklāt koksnes eļļu uz virsmas mazāk pamanāmas vietas.

 

2. Uzsvērt vai paslēpt?

Vai vēlaties padarīt terasi par centrālo vietu vai drīzāk kaut ko tādu, kas saplūdīs ar kopējo izskatu? Visi gaišie un spilgtie toņi izcelsies, bet tumšie un piesātinātie toņi labāk saplūdīs ar apkārtni. Ja neesat pārliecināts par pareizo toni, tad tumši un piesātināti toņi parasti ir drošāka izvēle.

 

3. Kāda ir māja?

Daudziem ir svarīgi, lai terase atbilstu mājas ārpusei, arī toņu ziņā. Ja tu meklē harmonisku toņu pāri mājai un terasei, droša izvēle ir apvienot aukstu un spilgtu nokrāsu blakus vienu otrai vai apvienot siltus, piesātinātus toņus. Mājai ir nozīmīga loma lēmumu pieņemšanas procesā, piemēram, tradicionāli sarkanā tonī krāsota koka māja varētu izskatīties lieliski kopā ar terasi silti brūnā tonī, bet blakus mūsdienīgai mājai labāk piestāvētu terase melnā vai pelēkā tonī.

Noderīgi ir nostāties 15 līdz 20 metru attālumā no mājas un mēģināt iztēloties rezultātu no šīs perspektīvas. Bieži vien mēs skatāmies uz terasi stāvot uz tās vai tai blakus, bet iespējams izskats no attāluma ir pilnīgi savādāks.

seši toņi koka virsmām
Toņu piemēri sākot no augšējā kreisā stūra: 5071 Tatti, 5074 Karhu, 5088 Turve, 5089 Piki, 5143, 5087 Poro. Piemēros izmantotais produkts ir Valtti Color pārklājums koksnei. Gala tonis var atšķirties atkarībā no izmantotā produkta.
dark colour terrace

4. Apskati dabu sev apkārt

Meklējot jaunas idejas savas terases tonim, apskati dabu sev apkārt. Vai vari atrast sev tīkamus toņus no zāles, akmeņu, sūnu, augu toņiem, kas tev patīk? Iedvesmojies no toņiem, kas tev patīk visvairāk.

 

5. Kas atrodas uz terases?

Ja uz terases jau atrodas galds un krēsli, kāpēc gan neizvēlēties tiem atbilstošu terases toni? Ir labi apdomāt to, kas vēl atradīsies uz terases: stādu kastes, paklāji, spilveni, grils... Priekšmetu daudzums uz terases ietekmē to, cik daudz no virsmas ir redzams, līdz ar to cik redzams ir izvēlētais tonis.

 

+ 1. Padari to par savu

Toņu apvienošanā nav noteikumu vai ierobežojumu attiecībā uz toņu skaitu, ko var izmantot kopā - tātad tu to vari darīt pa savam. Pievieno toņu akcentu uz žoga, augu kastēm vai kāpnēm. Padari to bohēmisku vai tiešu un vienkāršu. Galvenais ir radīt tādu atmosfēru, kas tev patīk.

VISS KAS JĀZIN PAR TERASES UN DĀRZA MĒBEĻU APKOPI
Padomi koka virsmu apstrādei

Vai meklē noderīgus padomus un iedvesmojošas idejas saviem krāsošanas projektiem?

Piesakies Tikkurila jaunumu saņemšanai un uzzini noderīgus profesionāļu padomus un iegūsti iedvesmu saviem krāsošanas projektiem.

Piesakies jaunumu saņemšanai
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv