color now 2019

Kā radīt īsto noskaņu ar krāsu toņiem

Atrast īsto toni mājas sienām var būt grūts uzdevums. Tikkurila dizaina nodaļas vadītāja Marika Raike sniedz padomus, kā šo uzdevumu veiksmīgi atrisināt!

Katrs interjera dizaina projekts vispirms ir jāizsapņo. Iztēloties, kāda izskatās jūsu sapņu telpa, ir jautri un iedvesmojoši. Tomēr, kad pienāk laiks izvēlēties toni sienām, uzdevums var šķist pārāk nogurdinošs. Tikkurila dizaina nodaļas vadītāja Marika Raike sniedz 5 vienkāršus padomus, kā no plašā toņu klāsta izvēlēties skaistu toni, kas izcels stila īpatnības.

1. Izveidojiet noskaņu lapu

Pirms toņu paraugu aplūkošanas izveidojiet noskaņu lapu. Izmantojiet vietni Pinterest vai žurnālus, lai atlasītu attēlus telpām un stiliem, kas jums patīk. Tad aplūkojiet noskaņu lapu. Kāda gaisotne radīta izvēlētajos interjeros? Kāds tonis un stils visbiežāk parādās attēlos?

Noskaņu lapa palīdz saprast, kas jums patiešām patīk un kādu stilu jūs vēlaties redzēt savā istabā. Tāpat attēlos redzēsiet, kādi toņi jums ir vistuvākie.

2. Izvēlieties toni.

Izmantojot noskaņu lapu, izvēlieties toni. Vienkārši koncentrējieties uz pamatkrāsu, vēl nedomājot par to, cik gaišs vai tumšs būs tonis.

3. Apskatiet toņu paleti

Kad esat izvēlējies toni, apskatiet toņu paleti vai toņu paraugus un koncentrējieties tikai uz pamattoni, ko esat izvēlējies. Padomājiet, kura nokrāsa jums patīk vairāk – gaiša vai tumša, auksta vai silta. Aplūkojiet toņu paraugus dažādos apgaismojumos. Dažādos apgaismojumos arī toņi izskatīsies citādi, un tas ir pilnīgi normāli.  Koncentrējieties uz sajūtu, ko tonis rada, un uzticieties savai intuīcijai.

4. Izvēlieties īsto toni

Kad jums palikuši tikai daži toņi, izvēlieties īsto. Vienkāršs noteikums – izvēlieties mazliet gaišāku toni, nekā jūs gribētu. Kad tonis klāj lielu sienu, tas ir spēcīgāks, nekā tas izskatās uz parauga.

5. Veiciet testa krāsošanu

Lai būtu pilnīgi drošs par izvēlēto toni vai arī ja nevarat izvēlēties starp diviem toņiem, veiciet testa krāsošanu. Nokrāsojiet nelielu laukumu un aplūkojiet to dažādos apgaismojumos.  Izvēlieties toni, kas jums patīk vislabāk. Atcerieties, ka nav nepareizas izvēles – ir tikai dažādi stili un dažādas gaumes!

Padoms!

Labam rezultātam vienmēr vajadzīgas divas krāsas kārtas. Pamata kārtai varat sajaukt kopā visus testam izmantotos toņus. Tā būsiet izmantojis nevajadzīgās krāsas bundžas un krāsa nepaliks pāri.

tikkurila_home_colornow2019_blend_L396_001

Noderīgs padoms, aprēķinot nepieciešamo krāsas daudzumu: ar vienu litru krāsas var noklāt 7 kvadrātmetrus sienas. Jūs varat aprēķināt nepieciešamo daudzumu, sareizinot sienas augstumu ar platumu un izdalot iegūto rezultātu ar septiņi. 

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv