Kā notīrīt traipu vai plankumu no krāsotas iekšsienas?

Krāsu līnija konsultē: Kā notīrīt traipu vai plankumu no krāsotas iekšsienas?

Vai uz sienas ir parādījies traips vai zīmējums? Vai ievācāties dzīvoklī, uz kura sienām ir redzamas nikotīna iekrāsotas vietas? Pirms krāsotās virsmas tīrīšanas ir ieteicams noskaidrot, ar kādu krāsu virsma ir pārklāta. Balstoties uz šo informāciju, ir iespējams noskaidrot, kādu tīrīšanu virsma izturēs.
1. Tīrīšanas metodi izvēlieties, vadoties pēc izmantotās krāsas

Dzīvojamām istabām un guļamistabām parasti izmanto kādu iekšdarbu krāsu (piemēram, matēto krāsu Harmony), kas iztur sauso vai viegli mitro tīrīšanu. Priekšnamiem, virtuvēm un bērnistabām ir ieteicams izvēlēties pusmatēto krāsu Remontti-Ässä vai matēto krāsu Joker, kas iztur arī mitro tīrīšanu. Krāsa Luja ir piemērota arī mitrām telpām un iztur slapjo tīrīšanu.

Produkta informācijas lapā noskaidrojiet, kāda ir katrai krāsai piemērota tīrīšanas metode.

Ko nozīmē dažādas tīrīšanas metodes?

Sausā tīrīšana = Virsmas tīra ar putekļsūcēju, sausu birsti, mopu vai putekļu lupatiņu.

Viegli mitrā tīrīšana = Virsmas tīra ar kārtīgi izspiestu, mīkstu sūkli vai tīrīšanas lupatiņu un neitrālu (pH 6–8) tīrīšanas līdzekļa šķīdumu*. Virsma pēc tīrīšanas nedrīkst palikt mitra.

Mitrā tīrīšana = Virsmas tīra ar neitrālu tīrīšanas līdzekli, piemēram, trauku tīrīšanas līdzekļa šķīdumu* (pH 6–8) un tīrīšanas lupatiņu, mopu vai sūkli. Pēc tīrīšanas virsmu rūpīgi noskalo.

Slapjā tīrīšana = Netīrās virsmas (taukainas un nokvēpušas) tīra ar vāji sārmainu (pH 8–10) tīrīšanas līdzekļa šķīdumu*. Kā palīglīdzekli tīrīšanā izmanto tīrīšanas lupatiņu, mopu vai birsti ar maināmu sūkli. Izmanto bagātīgu tīrīšanas līdzekļa daudzumu. Virsma ir obligāti jānoskalo un jānožāvē, jo uz virsmas palikušais sārma atlikums bojā krāsu.

* Tīrīšanas līdzekļa šķīdumu sagatavošanā ir jāievēro tā ražotāja sniegtie norādījumi par atšķaidīšanu. Nepieciešamības gadījumā virsmu ar tīrīšanas lupatiņu noslauka sausu.

Maalilinjan vinkit sisäseinän puhdistamiseen

2. Tīrīšanas šķīdumu izvēlas

ņemot vērā krāsas mazgājamību noteicošās īpašības. Svaigus traipus var likvidēt ar parastu ūdeni, neitrālu tīrīšanas līdzekļa šķīdumu vai sārmainu (pH 8–10) tīrīšanas līdzekļa šķīdumu. Izkaltušu, grūti likvidējamu traipu var mēģināt likvidēt ar koncentrētu tīrīšanas līdzekļa šķīdumu. Pēc tam virsmu rūpīgi noskalo un nožāvē. Tušas, tintes, krāsas, eļļas un tauku traipus var mēģināt notīrīt ar lakbenzīnā samērcētu mīkstu tīrīšanas lupatiņu. Notraipīto vietu ar tīrīšanas lupatiņu tīra ļoti saudzīgi, jo šķīdinātājs mīkstina krāsas kārtiņas virsmu, un tādēļ krāsa neiztur berzēšanu un var tikt bojāta.

Veicot tīrīšanu:

  • Neizmantojiet stipri sārmainus un skābus tīrīšanas līdzekļu šķīdumus (mīkstina un izmaina toni un spīdumu)
  • Neizmantojiet stiprus šķīdinātājus un abrazīvus līdzekļus
  • Neberziet traipu ar spēku un neizmantojiet abrazīvus tīrīšanas rīkus
  • Nepakļaujiet virsmu ilgstošai ūdens iedarbībai un neizmantojiet karstu ūdeni

3. Pārziniet tīrīšanas metodi

Traipu tīrīšanu ir ieteicams veikt iespējami drīzāk pēc to parādīšanās, kā arī pirms visas virsmas tīrīšanas. Sienas virsmu tīrīšanu ar viegli mitrās tīrīšanas vai mitrās tīrīšanas metodi parasti vislabāk ir veikt ar lupatiņu, sūkli vai tml. vertikāli virzot no augšas uz leju, savukārt ļoti netīru virsmu slapjo tīrīšanu sāk no apakšējā stūra. Līdz apmēram metra augstumam tīrīšanu veic, lupatiņu, sūkli vai tml. vispirms virzot vertikāli, un pēc tam – horizontāli, sākot no apakšas un virzoties uz augšu joslās.  Šādas metodes mērķis ir novērst tīrīšanas līdzekļa tecēšanu uz sausas krāsas virsmas, jo šie notecējumi var būt redzami arī pēc tīrīšanas. 

Tīrīšanas laikā ir jāņem vērā tas, ka nedrīkst pieļaut tīrīšanas līdzekļa nožūšanu uz virsmas. Vienmērīgas tīrības sasniegšana ir vieglāka, ja tīrīšanas līdzekļa šķīdumam uz visām virsmām ļauj iedarboties apmēram vienādu laiku. Skalošanu un žāvēšanu ir jāveic tādā pašā secībā, kā tīrīšanu.

4. Kad ar tīrīšanu nepietiek

Ja traipus no sienām un griestiem nav iespējams notīrīt un tie ir redzami cauri parastajai krāsai, virsmas var nokrāsot ar izolācijas gruntējuma krāsu. Balta toņa izolācijas gruntskrāsa Akrostop novērš neviendabīgumu un nosedz nikotīna pēdas, kvēpu plankumus, flomāsteru zīmējumus, kā arī ūdens noplūdes sekas. Pēc gruntskrāsas nožūšanas virsmu nokrāso ar telpai piemērotu apdares krāsu: –HarmonyJokerRemontti-Ässä vai Luja, un griestus – ar Siro Himmeä. Pirms apkopes krāsošanas iesakām izmantot Maalipesu, ievērojot uz etiķetes sniegtos norādījumus. Maalipesu attīra virsmu un padara to matētu, nodrošinot labu krāsas adhēziju.

Maalaa akrostopilla

Ja arī tev ir kādi jautājumi par krāsošanas darbiem, sazinies ar mūsu Krāsu ekspertu!

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv