color now 2019 Flamingo viesistaba

Lūkojieties uz tendenču horizontu

Paredzēt nākotni var būt arī ir neiespējami, taču pamanīt sīkus tendenču signālus nav vis. Nākotnes domātāja Susanna Bjerklunda stāsta, kāpēc jaunās tendences liek vilcināties un kurš tonis viņai allaž ir paticis.

Ziņas, pārtika, politika, dizains, mode. Vājus signālus par nākotnes tendencēm var atrast it visur, ja vien zināt, kur meklēt. Tendenču analītiķe un nākotnes domātāja Susanna Bjerklunda uzskata, ka, lai spētu prognozēt tendences, vajadzīga jūtība, ziņkāre, neatlaidība un spēja ievērot pārmaiņas.

Strādādama par modes dizaineri, Bjerklunda ievēroja, ka viņa allaž pievērš uzmanību detaļām, ko citi šķita neievērojam. Modes skatēs viņa atzīmēja nianses, kas atšķīrās no kolēģu piezīmēm. Viņa ievēroja toņus un detaļas, kas citiem bija vienaldzīgas.

“Mēs katrs redzam pasauli no sava mazā burbuļa. Saskaņā ar “The Future Laboratory” līdzdibinātāju un vienu no pasaules vadošajiem futūristiem Mārtinu Reimondu intuitīvā spēja prognozēt ir dabas dots talants, un, attīstot fiziskās, intelektuālās un emocionālās prasmes, šie cilvēki spēj pieņemt pareizo lēmumu bez lielas piepūles un izdarīt secinājumus bez “racionāla” procesa.  Prognozētājus viņš sauc par cilvēkiem, kas spēj veikt vairākus uzdevumus vienlaikus.”

Redzēt tikai to, kas nepieciešams

Pasaulē it viss ir saistīts, modes un dizaina tendences ietekmē citas nozares, tendences un sabiedrības pārmaiņas. Tendenču dzīves cikls ir īss, žanri tiek sajaukti un ātri rodas jaunas tendences. Meklējot zīmes pasaules pārmaiņu procesos, cilvēks var iemācīties saskatīt gaidāmās tendences.

Tomēr cilvēki raugās uz tendencēm no sava skatpunkta, tāpēc dažas tendences var palikt pilnībā nepamanītas.

“Mēs esam absolūti subjektīvi. Un kurš tad galu galā nosaka, kas ir tendence? Vārdam “tendence” ir sava vispārīga nozīme, taču tendences patiesībā ir viss, kas notiek sabiedrībā.”

Apkart pasaulei K319 Flamingo mode
Colornow2019 K319 Flamingo aboli

Tendences var novērot jebkur - no modes skates līdz pārtikai.

“Es gribu ticēt, ka cilvēks redz tikai to, kas viņam nepieciešams. Ja jums patīk dzīvnieku raksti, jūs tos ieraudzīsiet katrā modes skatē un izstādē un uzskatīsiet, ka tie ir modīgi. To pašu var attiecināt uz visu pārējo. Ja jūs esat stāvoklī, jūs sastopat sievietes stāvoklī; ja jums patīk noteikts tonis, jūs to pamanāt it visur.”

Tendencu horizonts Susanna Bjerkunda
colornow2019

Patlaban Bjerklunda ir pievērsusies persiku un laškrāsas toņiem, kuru zīmes viņa redz jau kādu brīdi. Nākotnes domātāja norāda, ka tas, kā mēs jūtam toni un tā tendences, ir sarežģīts vairāku aspektu sakopojums.

“Personiskā nostāja definē, kā jūs jūtaties saistībā ar kādu toni vai tendenci. Tas saistīts ar laika garu, gaumi, kultūru, kurā dzīvojat, un jūsu dzīvesstāstu. Ja jūsu māte lika jums bērnībā katru dienu vilkt brūnas drēbes, jums brūnie toņi varētu nepatikt.”

Dodiet tendencēm iespēju

Viss, kas ir jauns, sākumā izraisa vilcināšanos. Tas notiek arī ar tendencēm.

“Kad jūs pirmo reizi ieraugāt jaunu tendenci, tā var šķist nepatīkama vai dīvaina. Tikai tad, kad pamanāt toni vai apģērba gabalu biežāk, jūs pierodat pie šīs idejas un jums tā var sākt patikt.”

Runājot par jaunām toņu tendencēm, Bjerklunda iesaka tās izmēģināt mazās devās.

“Nopērciet, piemēram, spilvena pārvalku un paraugieties, kā tas iederas jūsu mājās. Ar laiku jūs pie šī toņa pieradīsiet, un tas jūs var pat aizraut.”

Kontrasti viesistaba

Uzticieties savai gaumei un intuīcijai

Bjerklundas nams un garderobe ir pilni ar toņu sajaukumiem. Bjerklundu nesatrauc, vai šis tonis viņai piestāv vai ne. Ja viņai tonis patīk, viņa to izmantos. Bjerklunda bieži izvēlas oranžos toņus, savukārt bēšie toņi viņā neraisa pozitīvas sajūtas.

“Es nevēlos dzīvot minimālismā. Man ir vajadzīga un es gribu redzēt sev apkārt krāsainu vidi...”

Tā vietā, lai skatītos, kā citi izvēlas interjera priekšmetus, vai sekotu modei, Bjerklunda iesaka katram paļauties uz savu gaumi. Toņiem ir cieša saikne ar materiālu; daži toņi var izskatīties skaisti uz velveta auduma vai apģērba, taču nepiestāvēt sienām.

“Ja jums šobrīd patīk noteikta toņu palete, visdrīzāk, jums tā patiks arī pēc pieciem gadiem, taču jūs to saskaņosiet ar citiem priekšmetiem vai toņiem. Ja jūsu pasaule nav tikai melna, balta vai pelēka, sekojiet savām izjūtām un droši krāsojiet tā, kā vēlaties. Nebaidieties izvēlēties to, kas jums patīk.”

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv