Cabinets updated for this decade

Skapīšu atjaunošana atbilstoši šai desmitgadei

Melamīna paneļu durvis ar izliektām gropēm pēdējās desmitgadēs droši vien ir bijusi populārākā izvēle skapīšu durvīm. Maiju no emuāra “Maiju Saw” vēlējās atsvaidzināt labā stāvoklī esošās durvis, lai radītu harmonisku izskatu, kas piestāv mūsdienīgajam interjeram un vecās mājas noskaņai. Lūk, vērtīgs padoms!

Skapīša durvīm, kuras bija vairāk nekā 10 gadus vecas, bija nepieciešams jauns izskats un modernizēšana. Maiju no emuāra “Maiju Saw” prātā ienāca ideja noklāt paneļa gropes ar jaunu paneli un nokrāsot skapi brūnā tonī, kas telpai piešķir siltumu. Vecā skapja otrreizēja pārstrāde ar mērķi izveidot mantu glabātuvi priekštelpā palīdzēja pilnībā izmantot gaitenī esošo vietu. Galu galā vietas mantu glabātuvē nekad nav par daudz!

Skapīšiem Maiju izvēlējās matēto mēbeļu krāsu Helmi 10, kas tika tonēta Tikkurila Symphony toņu kartes tonī S483. Siltais mēreni brūnais tonis ir ļoti līdzīgs populārajam tonim S484 Conglomerate no Tikkurila toņu kolekcijas Izjūti krāsas. Jaunais iespaidīgais un vienlaikus klusinātais skapja izskats priekštelpai piešķir dramatisku efektu, savukārt vienmērīgais tonis rada harmonisku sienas virsmu. Sākotnēji Maiju ģimenes mājā bija izmantojusi gaišākus toņus, taču šajā projektā viņa vēlējās telpai piešķirt vairāk dziļuma un siltuma. Maiju izvēlētais brūnais tonis ir nedaudz pelēcīgs, un tas skaisti papildina vecās mājas noskaņu.

Baltas skapja durvis - pirms pārvērtībām
Priekštelpa pēc skapja pārvietošanas, pirms pārvērtībām.
Priekštelpa pēc pārvērtībām
Priekštelpa pēc pārvērtībām.
Nav nepieciešams vienmēr pirkt kaut ko jaunu

Būtu kauns mest ārā skapīšu rāmjus un durvis, kas joprojām ir labā stāvoklī. Ar nelielas kokapstrādes palīdzību skapīšiem tika piešķirta jauna dzīve, un vecu mēbeļu modernizēšana nāk par labu arī planētai!

Skapīša durvis pēc pārvērtībām
Idejas realizēšana

Skapīšu durvju atjaunošana sākas ar nelielas kokapstrādes palīdzību. Izmantojot pareizos rīkus un precīzus mērījumus, veiksmīgs rezultāts ir garantēt! Ļaujiet koka līmei un krāsas kārtām kārtīgi nožūt. Skapīšu pārvērtības ir neticamas; gala rezultāts noteikti apbalvos rūpīgu dekoratoru!

1. PANEĻU VEIDOŠANA

Atbrīvojiet durvis no rāmjiem. Sagrieziet paneļus vēlamajā izmērā un piestipriniet tos durvīm ar kokam paredzētu līmi.

Kamēr līme žūst, uz paneļiem novietojiet atsvarus. Ja vēlaties, paneļus varat nostiprināt ar skrūvēm durvju aizmugurē.

Paneļu piestiprināšana
2. RĀMJU VEIDOŠANA

Sazāģējiet koka loksnes, kas aptvers paneļus, lai nosegtu galus. Piestipriniet loksnes ar mazām nagliņām.

Virsmas sagatavošana krāsošanai
3. VIRSMAS TĪRĪŠANA

Lai sagatavotu virsmu krāsošanai, notīriet to ar Tikkurila tīrīšanas līdzekli Kalustepesu.

Virsmas krāsošana
4. KRĀSOŠANA

Nogruntējiet durvis ar Helmi Pohjamaali. Tonējiet gruntskrāsu virsējās kārtas tonī. Kad gruntskrāsa ir nožuvusi, nokrāsojiet durvis 1 - 2 reizes as mēbeļu krāsu Helmi 10. Durvju iekšpusē visvieglāk ir izmantot mēbeļu rullīti. 

Priekšpusē izmantojiet otu, lai paneļiem piešķirtu gludu apdari.

Uzliktņi ap skapīšiem tikai pasūtīti no galdniecības, tie tika izzāģēti atbilstoši izmēram. Pēc tam, kad uzliktņi bija piestiprināti, tos nokrāsoja tādā pašā tonī kā skapīšus. Jauni rokturi un grīdlīstes priekštelpai nodrošināja pabeigtu gala izskatu!

Blogere Maiju Saw

Idejas autore: Maiju Saw 

"MAIJU SAW” ir interjera dizaina emuārs, kura autore dalās ar dekorēšanas idejām, “Dari pats” padomiem un iedvesmojošiem attēliem no sava mājokļa. Maiju rāda savus apburošos iepirkšanās atradumus, brīnišķīgos krāmu tirdziņu atklājumus un satriecošus pašdarinātus darbus. Emuārā ir arī daudz recepšu un pārdomu par ikdienas ģimenes dzīvi ar bērniem.

Lasiet Maiju pārdomas par projektu emuārā > > 

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv