Dzivojama istaba Color NoW

Toņi interjera arhitektes Lauras Raihas mājoklī: tumšie minerāli

Interjera arhitekte Laura Raiha (Laura Räihä) izvēlējās toņus no aktuālo toņu kolekcijas "Minerals" ar domām par savu neseno Itālijas ceļojumu. Jaunā mājokļa noskaņa tika radīta ar tumšiem zemes toņiem.

Mainoties gaismai, zemes toņi atklāj to dažādās puses

“Kolekcijas "Minerals" jaukie, tumšie zemes toņi bija vienkārša izvēle manam interjeram. Mūsu iepriekšējā mājoklī valdīja izteikti melnbalti toņi, tāpēc šoreiz mēs bijām gatavi siltām krāsām ar raksturu.

Iepriekšējie īpašnieki sienām bija izvēlējušies gaiši pelēko toni, kas likās pārāk blāvs un vēss. Ideja izmantot tumšākus toņus radās no mūsu nesenā Itālijas ceļojuma, kur skatienu piesaistīja grezni sarkanās akmens un marmora virsmas, kas Itālijā ir ļoti populāras. Mēs izvēlējāmies spēcīgos, bet elegantos  Driftwood V484Wrought Iron Y500Beetroot M425 un Etruscan S471 toņus no "Minerals" kolekcijas.

Šī konkrētā toņu palete uzsver apgaismojuma apstākļu nozīmību dažādos gadalaikos un dažādos diennakts laikos. Smalkos, šķeltos toņus acīmredzami ietekmē apkārtējā apgaismojuma daudzums un kvalitāte. Tāpēc ir tik interesanti vērot, kā Beetroot M425 tonis dažos diennakts laikos izskatās gandrīz brūns, kamēr Driftwood V484 liekas gandrīz zaļš.”

Dzivojama istaba colornow 2018 Liitu
Dzivojama istaba
Dzivojama istaba

Mierīgais fons atbrīvo telpu izteiksmīgām mēbelēm

“Lielā dzīvojamā istaba tika padarīta intīmāka ar pilnīgi matēto Harmony sienu krāsu, pārkrāsojot to silti pelēkā Driftwood V484 tonī. Neitrālā bāze veido mierīgu fonu akcentētākām mēbelēm. Driftwood V484 tonis toņu kartē izskatījās diezgan tumšs, bet, tā kā mūsu mājoklī no trim pusēm ieplūst dabiskais apgaismojums, mēs ar saviem lēmumiem nevilcinājāmies. Tumšās sienas papildina brūnais grīdas tonis, savukārt baltās grīdlīstes un griesti atsvaidzina kopējo iespaidu.

Arī vecais baltais skapis tika pārkrāsots Beetroot M425 tonī. Tumšais purpura tonis ir skaists pretstats Driftwood V484 tonim. Durvis tika gruntētas ar Otex Akva adhēzijas gruntskrāsu, kas ļāva vieglāk uzklāt krāsu, izmantojot nelielu īso rullīti. Mērķis bija panākt pēc iespējas matētāku virsmu, tāpēc nolēmām izmēģināt tāfeļu krāsu Liitu. Eksperiments atmaksājās un gala rezultāts bija tieši tāds, kā plānots - nedaudz raupja, matēta virsma.”

Pārkrāso mēbeles

  1. Notīri un noslīpē virsmu. Pēc tam to noslauki. 
  2. Krāso mēbeles ar matēto mēbeļu krāsu Helmi 10 vai adhēzijas gruntskrāsu Otex Akva.
  3. Pārkrāso virsmu 2-3 reizes ar tāfeļu krāsu Liitu. Ļauj tai nedēļu nožūt.

Laura Raiha

Interjera arhitekte

Laura Raiha (Laura Räihä) ir interjera arhitekte un stiliste no Helsinkiem. Laura ir arī pazīstama interjera žurnāliste un eksperts interjera arhitektūras jomā.

Seko Instagram: @lauraraiha

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv