Kā pareizi krāsot sienas

Istabas sienu pārkrāsošana ir vienkāršs un izdevīgs veids, kā atsvaidzināt un atjaunināt jūsu mājokļa izskatu.

Noskatieties instrukciju video

Sienu krāsošana var būt jautrs un gandarījuma pilns projekts, it īpaši, ja ir zināšanas par to, kā to paveikt pareizi. Neatkarīgi no tā, vai krāsojat sienas, kas jau ir krāsotas, vai vēl nekrāsotas sienas, jūs varat panākt profesionāla izskata apdari, sekojot šīm instrukcijām.

Soli pa solim instrukcija, kā krāsot sienas

Svaiga krāsas kārta var jūsu istabai dot jaunu izskatu un pilnībā to pārveidot. Kvalitatīvu instrumentu un krāsas izmantošana var būtiski ietekmēt jūsu krāsošanas projekta gala rezultātu. Sekojiet šiem soļiem, lai uzzinātu, kā krāsot sienas kā profesionālim.

1. Nosedziet vietas, kuras nav paredzēts krāsot

Pārvietojiet mēbeles. Citus priekšmetus, uz kuriem nevēlaties, lai nokļūst krāsa, pārklājiet ar plastmasas plēvi vai papīra loksnēm. Noklājiet grīdu ar krāsas necaurlaidīgu papīru, lai mitrā krāsa nenosmērētu grīdu. Ja elektrības rozetes, gaismas slēdži un grīdas līstes netiks noņemtas, tad rūpīgi aplīmējiet tās ar labas kvalitātes krāsotāja līmlenti. Līmlenti noņemiet uzreiz pēc krāsošanas.

2. Nomazgājiet sienas, kuras krāsosiet

Sienu mazgāšana ar piemērotu mazgāšanas līdzekli ir svarīgs virsmas sagatavošanas solis. Tādā veidā no virsmas tiek nomazgāti visi netīrumi un taukvielas, kā arī tiek nomatēta un uzlabota vecā krāsas kārta, kas uzlabo virsmas saķeri ar jauno krāsu. Pēc sienas mazgāšanas ar tīru, mitru lupatiņu noskalojiet sienu. Pārliecinieties, ka sienas ir rūpīgi noskalotas un nožuvušas.

3. Salabojiet bojātās vietas

Pārbaudiet vai sienai nav bojājumi, piemēram, caurumi, un salabojiet tos pirms krāsošanas. Jebkurus caurumus un skrāpējumus ir viegli nosegt, izmantojot īpašo Hole-in-1 špakteļtepi. Ļaujiet špaktelei nožūt, noslīpējiet špaktelēto vietu un noslaukiet slīpēšanas putekļus.

4. Nogruntējiet sienu (ja nepieciešams)

Ja sienas ir labā stāvoklī un jau ir krāsotas, tad gruntskrāsa var nebūt nepieciešama. Tomēr, ja esošā krāsa ir sliktā stāvoklī vai ir īpaši spīdīga vai gluda, gruntskrāsu būtu ieteicams izmantot, lai uzlabotu virsmas saķeri ar krāsu.

Uzklājot 1–2 gruntskrāsas kārtas, būs nodrošināts, ka virskārta labi un vienmērīgi uzklāsies. Pirms uzklāšanas gruntskrāsu rūpīgi samaisiet. Gruntēšanu sāciet ar sienu ārējām malām. Pēc tam uzklājiet gruntskrāsu ar garām un vienmērīgām turp-atpakaļ kustībām, visā virsmas garumā. Ļaujiet gruntskrāsai nožūt saskaņā ar produkta aprakstā norādīto laiku.

5. Krāsojiet sienu

Krāsu pirms lietošanas rūpīgi samaisiet. Vispirms izmantojiet otu vai mazu rullīti, lai nokrāsotu sienas stūrus un malas. Griestus no sienas vai akcenta sienas malu vislabāk var nodalīt izmantojot krāsotāja līmlenti. Izmantojiet līmeņrādi, lai pārliecinātos, ka līmlente ir pielīmēta taisni. Uzlīmējiet līmlenti un krāsojiet tikai vienu sienu vienlaikus, lai krāsotās malas nepaspēj nožūt.

Kad stūri un malas ir nokrāsoti, varat sākt krāsot pašu sienu. Krāsojiet sienu gariem vilcieniem, visā augstumā – no grīdas līdz griestiem, ar turp – atpakaļ kustībām, vienlaikus pārklājot tikai nelielu sienas daļu. Bagātīgi ierullējiet krāsu rullītī, bet ne tik daudz, lai krāsa no tā pilētu nost. Uzreiz pēc krāsošanas, kamēr krāsa ir mitra, pārrullējiet vienā virzienā, lai iegūtu viendabīgu virsmas faktūru.

Dažas sienas var būt nepieciešams krāsot divās (vai pat trīs) kārtās. Pirms otrās kārtas uzklāšanas uzgaidiet, līdz pirmā krāsas kārta ir nožuvusi. Krāsai var būt nepieciešama pat viena diena, lai nožūtu, tāpēc ļaujiet krāsai nožūt saskaņā ar produkta aprakstā norādīto informāciju.

Painting interior wall
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv