Padomi izvēloties toni koka fasādei

Izvēloties mājas fasādes toni, tiek pieņemts lēmums uz vairākiem gadiem. Izlasiet mūsu krāsu eksperta padomus, kas palīdzēs izvēlēties īsto toni savai mājai.

 

1. Ņemiet vērā ēkas apkārtni

Jūsu māja ir daļa no apkārtējās vides. Vai ēka atrodas blīvi apbūvētā pilsētvidē, laukos, meža ielokā, vai pie ezera?

Pilsētās toņu izmantošana var būt ierobežota, lai radītu vienotu izskatu. Ja plānojat ēkai veikt radikālas toņa izmaiņas, noskaidrojiet vai nav kādi ierobežojumi toņu izmantošanai. Jūs varat vērot apkārtni, un smelieties idejas no dabas gatavajām toņu kombinācijām.

Tonis izskatās savādāk, ja skatās uz to no tuvuma vai tālienes. No tālienes tumšs tonis (neatkarīgi no tā nokrāsas) iekļausies apkārtējā vidē, bet gaišs tonis izcelsies. Atklātās un gaišās vietās ēku tonis var būt gaišāks, savukārt tumšāks tonis labāk izskatās meža malā.

Diennakts laiks, laikapstākļi un apkārtne, kas mainās atkarībā no gadalaikiem, ietekmē to, kā mēs redzam toni. Rudens toņi, sniegs ziemā un pavasara un vasaras zaļie toņi jūsu izvēlētajam tonim liek izskatīties savādāk.
 

2. Uz lielas virsmas tonis izskatās gaišāks

Tonis bieži izskatās gaišāks un spilgtāks uz lielas virsmas, jo apkārt ir daudz spēcīgi dabiskie toņi, nekā uz mazā krāsu parauga, kas krāsots uz baltā fona. Skatoties toņu kartē, izvēlieties pieklusinātāku, tumšāku nokrāsu, nekā sākotnēji domājāt – tas parasti palīdz iegūt vēlamo gala toni.

3. Caurspīdīga vai pilnībā sedzoša apdare?

Ja fasādei jau ir pilnībā sedzoša apdare, tad arī pārkrāsojot ir jāizmanto pilnībā sedzoša krāsa. Tas attiecas arī uz jaunu fasādi, ja tā ir rūpnīcā gruntēta. Bet, ja mājai ir neapstrādāta koka fasāde, caurspīdīga apdare var radīt dabiskāku sajūtu. Šajā gadījumā izmēģiniet dažādus toņus, lai atrastu savu īsto, jo gala toni ietekmēs paša koka tonis.

4. Izvēlieties akcenta toni

Dažreiz vairāku toņu izmantošana ir tieši tas, kas nepieciešams, lai atdzīvinātu jūsu māju. Akcenta toņi pareizajā vietā, piemēram, dēļu detaļas vai padziļinātās terases sienas, padara mājas fasādi unikālu un piešķir izskatam simetriju un noskaņu.

Izvēloties akcenta toni, ir lietderīgi apsvērt, vai vēlaties, lai māja saplūstu ar apkārtējo vidi, vai izceltos. Tumšs tonis parasti iekļausies apkārtējā vidē, bet gaišs tonis izcelsies.

Ja meklējat kontrastu, apvienojiet tumšos toņus ar gaišajiem. Ja meklējat līdzsvaru un harmoniju, tad jārīkojas pretēji, jāizvēlas līdzīgie toņi.

Svarīgi ir noskaidrot vai jūsu pilsētā/valstī nav kādi ierobežojumi toņu izmantošanai. Tāpat vienmēr apdomājiet kā tonis iekļausies apkārtējā vidē. Iesakām nokrāsot testa laukumu, lai saprastu kā tas izskatās dažādos diennakts laikos.

5. Apskatiet toņa paraugus reālā vidē

Toņu paraugus apskatiet ārā, dabiskā apgaismojumā un vertikāli. Ārtelpās toņa paraugs bieži vien izskatās gaišāks un zilāks nekā iekštelpās. Uz toņu kartes baltā fona fasādes toņi izskatās ievērojami tumšāki nekā reālajā vidē.

Dažādi diennakts laiki un gadalaiki ietekmē toņa izskatu, tāpēc vakara krēslā un spožos saules staros tonis var izskatīties pavisam savādāk.

6. Veic testa krāsojumu

Mēs iesakām nokrāsot testa laukumu viena kvadrātmetra lielumā, lai saprastu vai izvēlētais tonis ir vēlamais. Toņa izvēli var atvieglot, veicot testa krāsojumu uz atsevišķas koka plāksnes vai klucīša, un aplūkojot toni reālajā apgaismojumā un vidē. Izvēloties caurspīdīgu apdari, atcerieties, ka gala toni ietekmē arī paša koka tonis un kvalitāte.

Colour Master exterior app

7. Izmēģini toņus ar Tikkurila Colour Master aplikāciju

Uzzini kā populārākie Tikkurila toņi izskatītos uz tavas mājas fasādes, izmantojot mūsu aplikāciju ar paplašinātās realitātes funkciju. Izmantojot paplašinātās realitātes funkciju, jūs varat redzēt, kā mūsu toņi izskatītos uz jūsu mājas fasādes. Jūs varat augšupielādēt savu attēlu, izvēlēties vēlamo toni un redzēt rezultātu paplašinātajā realitātē. Jums ir arī iespēja saglabāt savas vizualizācijas.

Populārākie ārdarbu toņi

Uzziniet mūsu populārākos ārdarbu toņus.

Tumši vai melni toņi

Tumšo toņu popularitāte koka fasādēm pēdējo gadu laikā ir pieaugusi. Tumšie toņi bieži vien nemanāmi iekļaujas apkārtējā vidē, tāpēc ir viegli apvienot ēku ar dabu. Tumša fasāde nenozīmē tikai melno toni, bet arī dažādus citus tumšos toņos, kas veido skaistas, atturīgas nianses, un dabiskajā apgaismojumā skaisti atdzīvina virsmas. Izmēģiniet, piemēram, D129 Korppi, Q829 Nuotio vai Q707 Peikko toni.

Balti vai bēši toņi

Balta fasāde dabā izceļas un ir labi pamanāma no attāluma. Dabas toņu paletē nav tīru un spilgtu balto toņu, tāpēc pilnīgi tīrs baltais tonis spilgti izceļas. Maigāku iespaidu rada pieklusināti baltie toņi, kas labāk saplūst ar apkārtējo vidi. Mūsu iecienītākie baltie un bēšie toņi ir Q819 Kide, Q824 Tunturi vai Q608 Ranta.

Pelēkie toņi

Īstā pelēkā toņa atrašana var aizņemt kādu laiku, jo vide ļoti ietekmē mūsu uztveri un izceļ dažādas pelēkā toņa nianses. Izbaudiet mūsu harmoniskākos pelēkos toņus - Q845 Halli, Q859 Myrskylintu vai Q802 Haikara. Ja māja atrodas dabā, tad meklējiet pelēkos toņus ar siltu brūnu vai zaļu nokrāsu. Ja māja atrodas vidē, kur ainavā dominē kalni un debesis, vēsi zili pelēks tonis var būt īstā izvēle.

Kā pārbaudīt fasādes toņus?

Uzziniet vairāk par to, kā izmantojot krāsu paraugus, var pārbaudīt savu izvēlēto toni.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv