5 veidi, kā ar krāsas palīdzību var viegli un izdevīgi atjaunot mājokli

Krāsošana ir ne tikai vienkāršs un ekonomisks veids, kā atjaunot jūsu mājokli, bet to var arī pabeigt salīdzinoši īsā laikā.

Svaigs, jauns izskats ar krāsas kārtas palīdzību

Ja runa ir par telpas atjaunošanu — neatkarīgi no tā, vai tas ir vannas istabas remonts, virtuves remonts vai pat visas mājas kapitālais remonts – var būt vilinoši uzsākt lielus projektus, kas prasa ievērojamus līdzekļus un laiku. Bet dažreiz viss, kas nepieciešams, lai jūsu mājoklim piešķirtu svaigu, jaunu izskatu, ir tikai dažas krāsas kārtas.

Krāsošana ir ne tikai vienkāršs un izdevīgs veids, kā atjaunot jūsu mājokli, bet to var arī pabeigt salīdzinoši īsā laikā. Ir daudz veidu, kā izmantojot krāsu var pārveidot savu mājokli - no blāvu sienu atsvaidzināšanas līdz vecu mēbeļu atjaunināšanai.

Šajā rakstā mēs aplūkosim piecus veidus un sniegsim padomus, kā iegūt labāko rezultātu. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties veikt lielas pārmaiņas vai vienkārši nedaudz atjaunināt savu mājokli, šīs idejas noteikti sniegs jums vajadzīgo iedvesmu.

Sienu pārkrāsošana

Sienu pārkrāsošana ir lielisks veids, kā atsvaidzināt un atjaunot jūsu mājokļa izskatu. Tas ir salīdzinoši lēti un būtiski ietekmēs jūsu mājokļa kopējo izskatu. Atšķirībā no citiem mājas uzlabošanas projektiem, piemēram, jauna grīdas seguma ieklāšanas vai virtuves pārveidošanas, pārkrāsošana prasa minimālus finanšu ieguldījumus, un to var paveikt īsā laika posmā.

Pārkrāsošana ir vienkārša. Izmantojot pareizos darba rīkus un nelielas zināšanas, lielākā daļa paši var veikt krāsošanas darbus, tādējādi ietaupot naudu arī uz meistaru.

Krāsojot sienas ir iespējams izvēlēties no plaša toņu un apdares krāsu klāsta, tādējādi varat pielāgot savas telpas noskaņu un gaisotni sev vēlamajai. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties izveidot siltu un aicinošu dzīvojamo istabu, vēsu un nomierinošu guļamistabu vai rotaļīgu un jautru bērnistabu, toņu izvēle ir gandrīz neierobežota.

Viens vienkāršs, bet iedarbīgs veids, kā savu mājokli padarīt krāsaināku, ir izmantojot dekoratīvo krāsojumu. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties drosmīgu un izaicinošu toni vai klusu un nomierinošu, dekoratīvais krāsojums ir daudzpusīgs dekorēšanas veids, ko var izmantot jebkurā mājas telpā. Tas ir īpaši populārs bērnu istabās, taču tos var izmantot arī, lai padarītu gaišāku guļamistabu, dzīvojamo istabu vai ēdamistabu.

Dekoratīvo krāsojumu var izveidot ar efekta krāsām kā, piemēram, Tikkurila Tunto Hieno vai Taika – krāsu, kas piedāvā neierobežotas iespējas gan gludu, gan sarežģītu virsmu veidošanai. Ar Tunto Hieno jūs varat izveidot aizraujošu trīsdimensiju efektu, kas piešķirs sienām raksturu un dziļumu.

Izvēloties krāsu, ņemiet vērā apdares veidu un telpas paredzēto pielietojumu. Ja krāsojat telpu, kas ir bieži pakļauta mitrumam, apsveriet iespēju izvēlēties krāsu ar pretpelējuma piedevu, piemēram, Luja sērijas krāsas, kas ir pieejamas dažādos spīduma līmeņos. Moderna matēta apdare ar Luja 7, pusmatēta - Luja 20 vai spīdīga - Luja 40.

Lai iegūtu labāko rezultātu, noteikti izmantojiet labas kvalitātes instrumentus, piemēram, Anza Pro krāsotāju instrumentus. Krāsojot nesteidzieties un pievērsiet uzmanību detaļām. Jūs varat ne tikai atsvaidzināt savu ikdienas telpu, bet krāsotās sienas var arī pievienot vērtību jūsu īpašumam. Sagatavojoties un pievēršot uzmanību detaļām, jūs varat sasniegt profesionāla izskata rezultātu ar nelielu budžetu.

Interior wall painted

Pārkrāsojiet vecās mēbeles

Mēbeļu krāsošana ir vienkāršs un izdevīgs veids, kā atjaunot savu mājokli, jo tā ļauj veciem priekšmetiem, kas jums patīk un ir mīļi, atkal izskatīties kā jauniem.

Varbūt jums ir skapis, kas ir jau nolietojies. Jūs to varat vienkārši pārkrāsot ar augstas kvalitātes mēbeļu krāsu, piemēram, Tikkurila Helmi 10, lai to atsvaidzinātu un tas jums atkal patiktu. Tas pats attiecas arī uz durvīm un citiem jūsu mājas priekšmetiem, kas ir nolietojušies vai novecojuši.

Krāsojot mēbeles, vispirms ir svarīgi rūpīgi notīrīt un noslīpēt virsmu, lai nodrošinātu, ka krāsa kārtīgi pieķeras virsmai. Krāsojot izmantojiet gruntskrāsu un pēc tam uzklājiet vairākas plānas krāsas kārtas, nevis mēģiniet pārklāt visu virsmu ar vienu biezu kārtu. Tas palīdzēs izveidot gludu, profesionāla izskata apdari.

Pārkrāsojiet flīzes vannas istabā

Vannas istabas flīžu krāsošana var būt izdevīgs un efektīvs veids, kā atjaunināt vannas istabas izskatu. Salīdzinot ar citām atjaunošanas iespējām, piemēram, ar flīžu pilnīgu nomaiņu vai jaunu vannas istabas mēbeļu uzstādīšanu, flīžu krāsošana ir ļoti izdevīga un to var paveikt ļoti īsā laika posmā. 

Vēl viena flīžu krāsošanas priekšrocība ir tā, ka tā ļauj mainīt vannas istabas toni un dizainu, nenoņemot un nenomainot esošās flīzes. Tas var ievērojami ietaupīt laiku un darbaspēku, kā arī samazināt atkritumu daudzumu, jo nebūs nepieciešams atbrīvoties no vecajām flīzēm, kas rezultātā ir arī videi draudzīgs risinājums. 

Vannas istabas flīžu krāsošana var būt labs risinājums māju īpašniekiem, kuri izīrē savu īpašumu, vai tiem, kuri plāno drīzumā pārdot savu mājokli. Tas ļauj atsvaidzināt vannas istabu, neveicot lielas izmaiņas īpašumā, kas var būt izdevīgi gan īrniekiem, gan potenciālajiem pircējiem.
 

Ātra virtuves vai vannas istabas atjaunošana

Tikkurila Luja Ceramic Tiles flīžu krāsu var izmantot ātrām pārvērtībām un keramisko flīžu krāsošanai vannas istabā un virtuvē. Tā ir piemērota sienu flīžu krāsošanai sausās un mitrās telpās un grīdas flīzēm sausās telpās, kas pakļautas vieglai mehāniskajai slodzei. Krāsa ir divi vienā, kas apvieno gruntskrāsu un apdares krāsu, tāpēc apstrādei nekas papildus nebūs nepieciešams. Jūs varat izvēlēties dažādus toņus, lai tie atbilstu jūsu stilam un vēlmēm. 

Pārkrāsojiet griestus

Pārkrāsošana var būt viens no neērtākajiem atjaunošanas darbiem, taču tas ir arī viens no efektīvākajiem veidiem, kā piešķirt mājoklim jaunu elpu. Svaiga krāsas kārta uz griestiem var arī palīdzēt padarīt telpu gaišāku un plašāku. Griestu pārkrāsošana var arī palīdzēt aizsegt visus traipus vai toņa izmaiņas, kas laika gaitā ir izveidojušās.

Ja vēlaties ko drosmīgāku un piešķirt savai telpai lielāku raksturu, mēģiniet uz griestiem izveidot dekoratīvo krāsojumu. Krāsojiet sienas neitrālā tonī un apvienojiet tās ar griestiem, kas krāsoti drosmīgākā tonī. Šis rotaļīgais risinājums īpaši labi izskatās bērnistabās.

Dažreiz veci un novecojuši toņi var padarīt telpu mazāku. Griestu krāsošana gaišos toņos var palīdzēt padarīt telpu plašāku.

Strukturētu griestu krāsošanu var būt grūtāka nekā plakanu griestu krāsošana. Tikkurila Siro Himmeä neatstarojošo griestu krāsu ir viegli uzklāt, tā nosedz griestu nepilnības un rada vienmērīgu virsmu. Uz ļoti porainām vai absorbējošām virsmām pirms Siro Himmeä uzklāšanas iesakām izmantot gruntskrāsu.

Ar nelielu piepūli un pareizajiem krāsošanas instrumentiem jūs varat ātri un viegli pārveidot sava mājokļa izskatu, vienkārši pārkrāsojot griestus.
 

Nepieciešama palīdzība, izvēloties pareizo toni?

Sienas toņu izvēle jūsu mājoklim var būt grūts lēmums. Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgākos aspektus, kas jāņem vērā izvēloties toni, lai atrast savu īsto būtu vienkārši.

Kā pareizi krāsot sienas?

Noskatieties mūsu sagatavoto instrukcijas video un uzziniet, kā krāsot sienas kā profesionālim.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv