beige colour wall and muted colour interior elements in design studio

Krāsaina dizaineru studija

Divas dizaineres nolēma izveidot savai studijai un darba vietai jaunu interjeru. Mērķis bija spēlēties ar toņiem un lietas neuztvert pārāk nopietni. Tā rezultātā tapa jauns un iedvesmojošs studijas Plenty Studio interjers.

Plenty Studio ir Somijas dizaina aģentūra, kas nodarbojas ar mākslu, interjera dizainu, modi un scenogrāfiju. Kad īpašnieces Anna Pirkola un Kirsika Simberga, gatavojās atjaunot savu jauno darba telpu un studiju, sākuma punkts nebija pārāk pievilcīgs: baltas sienas, kas bija kļuvušas dzeltenas un sarkanīga laminēta grīda. Tas deva brīnišķīgu iespēju radīt kaut ko pilnīgi jaunu.

Studija ir 140 kvadrātmetru liela telpa, kas atrodas simtgadīgā ēkā Helsinkos, ar logiem, kas katrs vērsts uz savu pusi. Plenty Studio dizainerēm bija svarīgi, lai studija būtu funkcionāla, mierīga un iedvesmojoša.

“Mēs gribējām telpu padarīt krāsainu, lai tā iedvesmotu un radītu pareizo atmosfēru. Ja jau mēs pašas plānojam visu, tad negribējām mūsu studijas interjeru izveidot pārāk nopietnu,” stāsta Pirkola.

studio meeting space with beige and muted earthy shades
light lilac colour section on wall and beige colour sofa in meeting area

Šajā rakstā apskatīsim tikko atjaunoto un svaigi krāsoto Plenty studio studiju. Mēs ceram, ka tā jūs iedvesmos!

Piešķiriet telpai krāsas

studio meeting space with beige colour wall and light green color in kitchen cabinet

Istaba, kurā apvienota virtuve un atpūtas zona, tika aprīkota ar jaunu ozola parketa grīdu. Siena aiz virtuves letes tika krāsota V484 Driftwood tonī. Virtuvi bija viegli pielāgot telpai ap to, jo BLAU Interior (virtuves mēbeļu veikals Helsinkos) piedāvā virtuves iekārtas, kas krāsotas Tikkurila toņos. Šī virtuve ir krāsota gaišajā Y383 Cucumber tonī.

Sienas augšējā daļa pie letes ir krāsota F313 Gallery tonī, bet apakšējā - V466 Lama tonī.

lounge area with light lilac colour section on walls and beige sofa and other wooden furniture element

Telpas otra puse ir krāsota H426 Allure tonī, virs kura ir F313 Gallery tonis.

light green colour on shelf wall and green colour door

Dažas no durvīm un grīdlīstēm tika krāsotas ar tumšāk zaļu toni L447 Sepal, kas lieliski sader kopā ar gaiši zaļo Y383 Cucumber un H426 Allure toņiem.

"Mēs vēlējāmies, lai ieejas vieta studijā būtu maiga un uzmundrinoša, tāpēc izmantojām atsvaidzinošus toņus," saka Pirkola.

Apvienot matēto un spīdīgo

Galvenais fokuss un plānošanas sākumpunkts bija padarīt sienas vieglas un gaišas, lai prātam būtu vairāk brīvas vietas, kur klīst apkārt. No otras puses, telpai bija nepieciešams būt arī krāsainai.

"Istaba ir harmoniska, bet ne pilnīgi zemes noskaņā - tā ir daudzveidīga," saka Pirkola.

studio working area with muted colour walls, furniture and drapes
display area with colourful stands in front of half panel wall in light green colour

Dažas no sienām ir pa pusei ar koka paneļiem, kas tika nokrāsoti matēti gaiši zaļā Y383 Cucumber tonī, tāpat kā durvis un grīdlīstes. Logu palodzes tika krāsotas spīdīgā Cucumber tonī.

"Matētas un spīdīgas apdares apvienošana nodrošina interesantu kombināciju un apburošu kontrastu."

Detaļas ir svarīgas

Plānojot jaunās studijas noskaņu, gan Pirkola, gan viņas kolēģe Kirsika Simberga šur un tur vēlējās sarkanus akcentus.

"Mēs nolēmām izmantot sarkano toni, kas pamodina un iedvesmo. Toņi ne vienmēr ir jāizmanto uz sienu virsmām, dažreiz tie vislabāk darbojas, ja tiek izmantoti nelielās detaļās,” saka Pirkola.

half panel wall with brown and red colour contrast painting

Tāpēc sapulču telpas uzmanības centrā ir paneļu virsmas līstīte, kas ir krāsota spilgti sarkanā M316 Tomato tonī. Koka panelis ir krāsots  V466 Lama tonī, bet siena F313 Gallery tonī.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv