pergolas dekorēšana

Dizainera ieteikumi pergolas dekorēšanai

Pergola tavā mājas pagalmā ir lieliska vieta, kur izbaudīt siltās vasaras dienas. Šeit ir apkopoti daži noderīgi padomi un ieteikumi, kas padarīs tavu pergolu vēl ērtāku un harmoniskāku.

Veidojot pergolu savā pagalmā, jums vajadzētu pārdomāt jautājumu: ko es vēlos šeit darīt?

“Sākuma punkts pergolas izveidē ir saprast, kurš šeit pavadīs laiku. Tas ir visa pamatā,” saka dizainere un interjera stiliste Anna Pirkola no Studio Plenty.

Cilvēkiem ir dažādas intereses, piemēram, jauns pāris pergolā gribētu lielu galdu, lai varētu organizēt ballītes, bet ģimenei ar bērniem varētu būt nepieciešama vieta rotaļām. Cilvēkiem, kuriem patīk dārzkopība, varētu vēlēties vietu kur novietot sastādītās kastītes, puķu podus vai iespēju izveidot mazu dārziņu, kurā varētu audzēt garšaugus un dārzeņus priekš pusdienu galda.

family pergola decorated with neutral colour and plants
garden pergola with neutral wooden colour

Saskaņojiet pergolu ar māju

Pirkola norāda uz vēl vienu dizaina vadlīniju: pergolas tonis bieži vien tiek izvēlēts atbilstoši mājas tonim. Tādā veidā atmosfēra no mājas iekšpuses turpinās arī pergolā.

Lai arī šis ir labs padoms ko pārdomāt, Pirkola iesaka nesekot pārāk stingriem noteikumiem. “Man ir žēl, ka dažreiz cilvēki baidās izvēlēties drosmīgākus dekorus tikai tāpēc, ka raizējas, vai tas saderēs kopā ar mājas vai viņu stilu. Ja kaut kas tev īpaši patīk un tevi iepriecina, es domāju, ka tad tas ir jādara,” saka Pirkola.

garden pergola with wooden furniture

Ļauj lietām izskatīties un būt ērtām

Ja pergolā ir ierobežota vieta, ir vērts izmantot arī vertikālo telpu. Pakariet plauktus, laternas un puķu podus pie griestiem vai sienas - tas telpu padarīs arī daudz ērtāku. Turklāt, laternas un gaismas virtenes vasaras naktis padarīs vēl maģiskākas.

Iespējams, pati svarīgākā pergolas daļa ir atpūtas vieta, kurā var atlaisties un baudīt vasaras dienas: dīvāns, gulta vai krēsls. Pergolā izmanto vieglas mēbeles, jo atkarībā no tavām vēlmēm, tev būs tās vieglāk pārvietot no saules gaismas uz ēnu.

Runājot par dārza mēbelēm, Pirkola iesaka padomāt par to, kas tev jau ir. Ja tev jau ir labs galds, bet to ir nepieciešams nedaudz atsvaidzināt, varbūt to var pārkrāsot vai atjaunot ar tonētu eļļu koksnei. Vecs sols var labi kalpot kā vieta priekš ziediem un zaļumu podiņiem.

cosy garden pergola with wooden furniture

Izmanto materiālus, kas iztur atmosfēras iedarbību

Ir labi ņemt vērā dažus praktiskus padomus. Piemēram, izvēlieties materiālus, kas ir izturīgi pret atmosfēras iedarbību, lai nebūtu jāuztraucas par lietu. Koka elementiem vienmēr ir nepieciešama regulāra, neliela apkope, un Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil terases eļļa tam ir lieliska izvēle. Spilveni, kas iztur atmosfēras iedarbību vai, piemēram, sēžammaiss, ir gan ērti, gan tie padara kopējo izskatu nedaudz maigāku, turklāt lietus laikā tos nav nepieciešams pārklāt.

Ja tu vēlies pergolu padarīt par savu atpūtas vietu, nepadari lietas pārāk apgrūtinošas. Ja dārzkopības, iekārtošanas un uzkopšanas darbu ir pārāk daudz, pergola var radīt lieku stresu.

"Svarīgākajai vajadzētu būt baudai un priekam," saka Pirkola.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv