white colour sauna with light grey bench

Kā atsvaidzināt pirti ar jaunu toni - pirts vaskošana

Pirts atsvaidzināšana ir diezgan vienkāršs un izdevīgs risinājums, ko vari paveikt pats saviem spēkiem. Šeit ir apkopoti daži padomi, ko vajadzētu ņem vērā, plānojot pirts atjaunināšanu, un kā labāk īstenot šo projektu.

Ja jūsu tradicionālā izskata pirti ir nepieciešams nedaudz atsvaidzināt, vislabāk ir izmantot tonētu Supi Saunavaha vasku. Pirts lāvu un sienu vaskošana ar caurspīdīgu toni ir vienkāršs un izdevīgs risinājums, ko var realizēt vienā nedēļas nogalē.

white colour sauna with light grey bench

Kas ir jāņem vērā, plānojot pirts vaskošanu?

Esošais koksnes tonis uz pirts lāvām un sienām noteiks gala rezultātu. Vispirms ir vērts veikt testa krāsojumu: iegādājieties nelielu Supi Saunavaha vaska iepakojumu un uzklājiet produktu uz mazāk redzamas vietas, piemēram, zem lāvas, lai redzētu, kā izskatās gala tonis. Uz dažādām koksnes virsmām tonis izskatīsies nedaudz savādāk. Parasti drošākais risinājums ir izvēlēties toni, kas ir nedaudz tumšāks par oriģinālo koksnes toni.

Supi Saunavaha ir vasku saturošs aizsarglīdzeklis uz ūdens bāzes, kuram ir trīs gatavie toņi: melns, balts un pelēks. Produktu var arī tonēt jebkurā caurspīdīgajā tonī no Koka pārklājumi un lakas toņu kartes.

Kā vaskot pirts virsmas

Sagatavojieties

Savāciet visus nepieciešamos instrumentus un materiālus: Supi Saunavaha, otu, papīru pārklāšanai un līmlenti grīdas pārklāšanai. Nosedziet pirts grīdu un pārējos objektus ko nav paredzēts apstrādāt. Ja lāva ir noņemama, to varētu būt vieglāk apstrādāt ārpus pirts telpas, kā arī apstrādāt sienas ir vieglāk, ja lāva netraucē. Jūs varat arī lāvu neizņemt un pārklāt to ar plastmasas plēvi un vispirms apstrādāt sienas.

Pārbaudiet

Vispirms uzklājiet Supi Saunavaha uz mazāk redzamas vietas, lai pārbaudītu toni, jo koksnes tonis var ietekmēt gala toņa izskatu.

Tīrīšana un slīpēšana

Nomazgājiet lāvas un sienas ar Supi Saunapesu tīrīšanas līdzekli. Izmantojiet gumijas cimdus, lai aizsargātu rokas. Izmantojiet švammi vai birsti, it īpaši, ja uz virsmas ir palicis vecais pārklājums. Noskalojiet mazgātās virsmas un ļaujiet tām pilnībā nožūt. Noslīpējiet ar smalku smilšpapīru vaļīgās koksnes šķiedras. Notīriet visus slīpēšanas putekļus.

Svarīga piezīme: Ja apstrādājat vecu pirti, kura ir ļoti netīra, šis tīrīšanas process jāveic savlaicīgi. Veiciet rūpīgu tīrīšanu, lai noņemtu visus netīrumus no virsmām un pareizi izsildiet pirti. Ļaujiet tai izžūt dienu pirms vaskošanas.

Vaskošana

Virsmas vienu reizi novaskot ar Supi Saunavaha. Izmantojiet porolona otu vai sūkli, uzklājiet vienā kārtā koka šķiedras virzienā, vienlaikus apstrādājot vienu vai divus paneļus.

Žūšana un pārkrāsošana

Ļaujiet vaskam nožūt līdz nākamajai dienai. Ja nepieciešams, uzklājiet vēl vienu, plānu vaska kārtu. Centieties izvairīties no bieziem slāņiem, it īpaši uz lāvām, jo tas var lāvas pirts lietošanas laikā padarīt karstākas nekā ierasts.

Izbaudi

Uzkarsē pirti un izbaudi!

Pirts pirms un pēc vaskošanas

Pirts pirms vaskošanas
Pirts pēc vaskošanas, sienas ir krāsotas baltā tonī, bet lāvas pelēkajā tonī.

Tonēts vasks laika gaitā nolietojas, it īpaši uz lāvām. Remontkrāsošanu var atkārtot jebkurā laikā, ievērojot iepriekš aprakstītos norādījumus.

Šī raksta tehniskais padomnieks - Mika Siirilä no Tikkurila.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv