muted pink colour wall in kids room with colourful decorations

Krāsains interjers dažādos stilos - iedvesma no Instagram

Meklējot iedvesmu interjera dizainam, ir ieteicams ieskatīties Tikkurila sekotāju Instagram profilos. Mēs atradām divus pārsteidzošus mājokļus ar atšķirīgu, krāsainu atmosfēru. Šeit ir viņu padomi, kā izvēlēties spilgtus interjera toņus.

Kristiina Kolkka, @kristiinakolkka, ir vintāžas stila mīloša DIY entuziaste, kas dzīvo kopā ar vīru un 5 un 8 gadus vecajām meitām Espo, Somijā. Viņas stils ir rotaļīgs un azartisks: ja viņa redz kaut ko, kas viņai patīk, viņa jau plāno, kā to varētu izmantot savā mājoklī.

"Mūsu mājas ir drīzāk maksimālistiskas nekā minimālistiskas. Pirms dažiem gadiem mūsu mājoklis bija tikai melnos un baltos toņos, tad es sāku domāt, kādas atmiņas tas atstās maniem bērniem - un tad es sāku padarīt mūsu mājokli krāsaināku. Es gribu, lai mani bērni atceras krāsainu mājokli, kurā ir daudz detaļu un skaistu priekšmetu.

muted pink colour wall in kids room with colourful decorations

Terrazzo dizainu manas meitas istabā izveidoju es pati, ar kartona trafaretiem un pārpalikušajām krāsām. Sienas augšējais tonis ir Tikkurila G467 Champignon, bet zemāk - V416. Mana meita dievina gala rezultātu. Pirms tam istabai bija aukstas, pelēkas sienas, taču šie mierīgie toņi ir daudz piemērotāki bērnu istabai.

bedroom with blue colour wall and natural material decorations

Kad mēs pārcēlāmies dzīvot uz šo māju, mēs nolēmām, ka augšstāvs būs balts, bet lejas stāvs tumšs - tā rezultātā mūsu guļamistabas siena ir melna. Pienāca brīdis, kad es sāku ilgoties pēc mazliet gaišuma, tāpēc radās ideja uz sienas uzlikt koka līstes. Lai arī siena ir melna, virsma ir spilgta un katru reizi izskatās mazliet savādāka.”

Annikai, @annikamon_ir māja Kouvolā, Somijā, kur viņa dzīvo kopā ar diviem suņiem un diviem kaķiem. Viņas interjera stils ir mūsdienu un retro stilu sajaukums, ko papildina daudz lietoti priekšmeti. Annikas interjera stilā ir dabiskas mēbeles - vēlams tīkkoks - apvienojumā ar spilgtiem sienas toņiem.

"Man patīk spēcīgi toņi, ja vien tie nav pārspīlēti. Eksperimentēt ar toņiem ir viegli, jo ja tonis nav pareizais, vienkārši pārkrāso to. Mans mājoklis ir ļoti gaišs, tāpēc spēcīgi toņi šeit labi iederas un nepadara to pārāk drūmu.

bright green wall in hallway, decorated with wooden furniture

Nepiesātinātie toņi man īpaši patīk. Visvairāk interjerā man patīk izmantot zaļo toni. Tas ir nomierinošs un neitrāls tonis. Pārāk spilgti vai spilgtas nokrāsas neatbilst manai gaumei. Attēla zaļā siena atrodas manas mājas augšējā hallē. Pirms krāsošanas es jau biju nolēmusi, ka tā būs zaļa, bet es ilgi domāju par konkrēto toni. Es ilgi pētīju Tikkurila toņu kolekciju un izvēlējos toni L374, un par laimi tas ir tieši tāds kādu gribēju.

blue walls in living decorated with wooden furniture

Zilās sienas tonis viesistabā ir Tikkurila S491 Petrol. Viesistaba ir gaišākā istaba manā mājoklī, tāpēc es nolēmu izmēģināt tumšu nokrāsu, un nenožēloju savu izvēli. Tonis Petrol labi sader ar 50. gadu iedvesmoto interjera stilu. Te ir tīkkoka dīvāna galdiņš, ziedu galdiņš un veca kumode. Un daudz augu māla podos, kas, manuprāt, labi sader ar sienas toni. Ir sajūta, ka ar šo toni viss izskatās labāk.”

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv