painting yard tools

Skaisti darbarīki dārza darbus padara jautrus

Pat vissīkākās detaļas ir svarīgas un var vairot motivāciju veikt nepieciešamos mājas darbus. Tā “Vihreä Talo” emuāra autore Annika sāka dārza darbus ar krāsošanas otu. Vecā ķerra un slota ieguva jaunu izskatu, un tās vairs nevajadzēja slēpt šķūnītī!

Vai jums ir ienācis prātā, ka veco ķerru var apstrādāt? Nav vajadzības iegādāties jaunu, ja vecajai ķerrai tikai lobās nost vecā krāsas kārta. Kāda krāsa ir piemērota izturīgai metāla virsmai? Projekta sākumā “Vihreä Talo” emuāra autore Annika sazinājās ar Tikkurila ekspertiem, no kuriem viņa saņēma padomu un krāsošanas norādījumus. 

Izturīga virsma ķerrai un apstrādāta slota

Šajā projektā tika izmantota mēbeļu krāsa Unica — tā ir izturīga alkīda krāsa, kas ir speciāli paredzēta koka un metāla virsmām lietošanai gan iekštelpās, gan ārdarbos. Pusspīdīgā krāsa tika tonēta tumši zaļā tonī N439 Abyss, kuru var atrast Tikkurila toņu kartē Izjūti krāsas. Šis tumši zaļais tonis lieliski piestāv dārza augiem un padara ķerras par elegantu dārza interjera sastāvdaļu.

Dārza ķerra pirms krāsošanas
Vecā ķerra pirms krāsošanas
Dārza ķerra pēc krāsošanas
Ķerra pēc krāsošanas

Tajā pašā reizē, sazvanoties ar Tikkurila pakalpojumu ekspertu, Annika saņēma ieteikumu, kā apstrādāt slotas kātu ar Patio Versio — jaunu netoksisku eļļu koka puķu kastēm. Slotas kātam nepieciešams pavisam neliels daudzums eļļas, tāpēc var izmantot pārpalikumu no kāda cita iepriekšēja projekta, piemēram, augu kastu krāsošanas! Annika izvēlējās Patio Verso eļļu piezemētā priežu pelēkā tonī, kas ir viens no četriem gatavajiem produkta toņiem.

Slotas kāta krāsošana ar Patio verso
Uz vecās koka slotas virsmas bija parādījies pelējums. Patio Verso eļļa kokam pasargā un padara skaistu slotas koka virsmu. Aiz slotas redzamā terase pirms gada tika apstrādāta ar terašu eļļu Valtti Plus Terassiöljy, un tā joprojām izskatās kā jauna!
Slotas apstrāde ar Patio Verso
Slota pirms apstrādes
Slotas apstrāde ar Patio Verso
Slota pēc apstrādes ar Patio Verso

Idejas īstenošana praksē

Dārza darbarīku atsvaidzināšana neprasīs daudz laika. Atliciniet pāris vakarus ķerras krāsošanai, lai ļautu krāsai Unica pienācīgi nožūt. Slotas kāts tika apstrādāts vienā vakarā.

Ķerras pārvērtības

Ķerras krāsošana - mazgāšana

1. Tīrīšana

Attīriet veco ķerru virsmu ar Tikkurila tīrīšanas līdzekli Maalipesu. Noņemiet iespējamo vaļīgo krāsu. 

Ķerras krāsošana

2. Krāsošana

Krāsojiet ķerru ar krāsu Unica, izmantojot mazu mēbeļu rullīti līdzenām virsmām un otu detaļām. Ļaujiet krāsai nožūt un nepieciešamības gadījumā atkārtojiet.

Pelēkās slotas pārvērtības par terases dizaina elementu 

Slotas krāsošana - mazgāšana

1. Tīrīšana

Notīriet slotas koka daļu ar Tikkurila tīrīšanas līdzekli Terassi- ja Kalustepesu. Nomazgājiet slotas kātu lielā ūdens daudzumā un ļaujiet tam nožūt.

2. Slotas kāta krāsošana

Izmantojiet otu, lai uzklātu eļļu koka puķu kastēm Patio Verso. Klājiet plānas kārtas, lai uz virsmas neveidotos plēve.  

Vihreä talo blog

Idejas autore: Vihreä Talo

Emuāru “Vihreä Talo” (Siltumnīca) raksta Annika Meder-Līkanena (Annika Meder-Liikanen) — pilsētniece, kurai patīk arī lauku skati. Dzīvodama daudzstāvu mājā laukos un privātmājā pilsētā, viņa raksta gan par krāsošanas renovācijām, gan par atradumiem krāmu tirdziņos.. 

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv