5 pazīmes, kas liecina, ka ir pienācis laiks pārkrāsot koka fasādi

Mājas fasāde ir tā, ko visi pamana pirmo, tāpēc tās uzturēšana ir svarīga un to nevajadzētu atstāt novārtā.

Koksne ir dabisks materiāls, tāpēc to ietekmē laikapstākļi, mitrums un UV stari, un tā laika gaitā var izbalēt un nolietoties. Tāpēc ir svarīgi nodrošināt, lai koka fasāde būtu labi aizsargāta, un krāsošana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā to izdarīt.

Atcerieties: fasādi pirms krāsošanas ir jānomazgā, lai notīrītu netīrumus vai putekļus.

Mājas fasādes krāsošana ir izdevīgs un laika ziņā efektīvs veids, kā atjaunot un padarīt skaistāku mājas fasādi, kas var pat palielināt mājas vērtību. Bet kad ir pienācis laiks, kad ir nepieciešams krāsot fasādi? Kurām pazīmēm ir jāpievērš uzmanība?

Ja esat domājis par to, vai mājas fasādi ir nepieciešams atjaunot, tad šajā rakstā esam apkopojuši piecas pazīmes, kas liecina, ka ir pienācis laiks to darīt.

 

1. Fasādes krāsa ir nolietojusies un lobās nost

Viena no skaidrākajām pazīmēm, kas liecina, ka ir pienācis laiks atjaunot fasādi, ir tā, ka esošā fasādes krāsa sāk lobīties nost. Tas var notikt, ja krāsa ir jau veca vai nav pareizi uzklāta. Kad pamanāt krāsas lobīšanos, tad zināt, ka ir pienācis laiks to pārkrāsot.

Ja vecā krāsa pati krīt nost, vai nāk nost, ja tiek tīrīta ar drāšu birsti, tad pārkrāsošanas darbi būs daudz apjomīgāki. Tāpat darbi būs apjomīgāki, ja vecā krāsa ir sliktā stāvoklī, tāpēc būtu ieteicams veco krāsu saglabāt pēc iespējas labākā stāvoklī.

Citiem vārdiem sakot, ja redzat pirmās krāsas lobīšanās vai šķelšanās pazīmes, tad ir pienācis laiks pārkrāsot koka fasādi.

 

2. Fasāde ir sākusi pelēt

Koka fasādes virsma var sākt pelēt, it īpaši, ja māja atrodas meža tuvumā. Ja sāk parādīties pelējums, tā var būt pazīme, ka ir pienācis laiks pārkrāsot fasādi.

Ja pelējums ir sācis parādīties uz koka fasādes, ir ieteicams to uzreiz noņemt. Pelējuma noņemšanai ir speciāli līdzekļi, piemēram, Tikkurila Homeenpoisto, to ir viegli lietot, un pēc apstrādes fasāde atkal izskatās tīra un svaiga. Dažreiz pelējuma noņemšana var būt tik efektīva, ka fasādes pārkrāsošana var nebūt nepieciešama.

Tomēr pārkrāsošana reizēm var būt vienīgais veids, lai fasāde atkal izskatītos labi. Pelējuma noņemšanas līdzeklis palīdz sagatavot koka fasādi krāsošanai, tāpēc atcerieties to pēc apstrādes noskalot ar tīru ūdeni un ļaut virsmām nožūt pirms krāsas uzklāšanas.

Efektīvi notīra pelējumu

Homeenpoisto

Ar birsti mehāniski apstrādājot virsmu un izmantojot Homeenpoisto, iespējams efektīvāk notīrīt pelējumu un aļģes.

Uzzināt vairāk

3. Krāsas tonis ir izbalējis

Vēl viena svarīga pazīme, kas norāda, ka ir pienācis laiks pārkrāsot koka fasādi, ir krāsas toņa izbalēšana. Kad krāsa sāk zaudēt savu toni, tā ir zīme, ka krāsas aizsargīpašības sāk pavājināties un koka virsma ir vairāk pakļauta vides negatīvajai iedarbībai.

Kad krāsas tonis ir izbalējis, zem tā esošā koka virsma kļūst uzņēmīgāka pret netīrumiem, piemēram, virsmas pelējumu. Ja krāsas spīdums un tonis izbalē vai mainās, tā ir zīme, ka virsma ir jāpārkrāso, it īpaši, ja jūsu koka fasāde ir krāsota tumšā tonī un tā atrodas tiešos saules staros.

 

 

Exterior wall painting

4. Jums vairs nepatīk esošais fasādes tonis

Vēl viena pazīme, ka ir pienācis laiks pārkrāsot koka fasādi, ir tā, ka jūs vairs neapmierina fasādes esošais tonis un jūs to vēlaties nomainīt. Iespējams, jums ir apnicis mājas vizuālais izskats un jūs tai vēlaties piešķirt jaunu izskatu. Fasādes pārkrāsošana ir viegls veids, kā to izdarīt, un tā var pilnībā pārveidot jūsu mājas izskatu.

Toņu tendences un stili laika gaitā mainās, un dažkārt toņa maiņa var ievērojami uzlabot jūsu mājas kopējo izskatu. Tomēr noteikti veltiet laiku, lai izvēlētos īsto toni. Augstas kvalitātes krāsas, kā piemēram, Tikkurila, ir izstrādātas tā, lai tās pasargātu virsmu no laikapstākļu iedarbības un nodrošinātu ilgstošu aizsardzību.

5. Kopš fasādes krāsošanas ir pagājis kāds laiks

Koka fasādes pārkrāsošana ir būtiska mājas uzturēšanas sastāvdaļa, un to būtu ieteicams veikt ik pēc 7–10 gadiem atkarībā no dzīvesvietas, krāsas stāvokļa un krāsošanas darba kvalitātes. Pārkrāsošana ne tikai uzlabo jūsu mājas izskatu, bet arī pagarina fasādes kalpošanas laiku.

Rūpes par mājas koka fasādi ir svarīgas gan praktisku, gan estētisku iemeslu dēļ. Pat ja fasāde vizuāli neizskatās ļoti nolietota, tās pārkrāsošana var būtiski pagarināt tās kalpošanas laiku.

Sekojiet līdzi visām šīm pazīmēm un, kad ir pienācis laiks, pārkrāsojiet fasādi. Tā jūs rūpēsieties par savu māju un padarīsiet to ilgstoši skaistu.

Vai tev nepieciešama palīdzība, izvēloties īsto fasādes toni?

Vai nezini ar ko sākt? Izlasiet mūsu krāsu eksperta sagatavotos padomus, kas palīdzēs izvēlēties īsto toni savas mājas fasādei.

4 biežāk pieļautās kļūdas krāsojot koka fasādi

Esam apkopojuši noderīgus padomus, kas palīdzēs izvairīties no biežāk pieļautajām kļūdām krāsojot koka fasādi.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv