4 biežāk pieļautās kļūdas krāsojot koka fasādi

Vasara ir ideāls laiks, lai krāsotu koka mājas fasādi, taču, ja jūs nesekosiet pareizai krāsas uzklāšanas instrukcijai, jūs varat iegūt virsmu ar sīkiem burbuļiem vai krāsas slāni, kas lobās nost.

Biežāk pieļautās kļūdas krāsojot koka mājas fasādi, un kā no tām izvairīties

Labi nokrāsota māja izskatās skaisti, bet mājas krāsošana nav tikai estētikas jautājums. Fasādes krāsa aizsargā koksni no kaitīgās atmosfēras iedarbības – UV stariem, lietus, sniega. Tāpēc fasādes krāsošanai ir svarīga nozīme mājas uzturēšanā.

Mēs esam uzskaitījuši noderīgus padomus, kurus ņemt vērā, lai iegūt ilgstošu skaistu virsmu un izvairītos no visbiežāk pieļautajām kļūdām. Šeit ir četri padomi, kas palīdzēs veikt krāsošanas darbus.

1. kļūda. Nevērīgi veikti sagatavošanās darbi pirms krāsošanas

Koka fasāde laika gaitā kļūst netīra, tāpēc pirmā lieta, kuru ir nepieciešams izdarīt pirms fasādes krāsošanas ir to nomazgāt. Rūpīgi nomazgājiet fasādi, lai pārliecinātos, ka viss pelējums un traipi ir likvidēti. Ja fasāde nav kārtīgi nomazgāta, tad netīrumi un pelējums, var izspiesties cauri krāsas kārtai un negatīvi ietekmēt gala rezultātu. Rūpīgi nomazgājot virsmu, tiks arī uzlabota jaunās krāsas saķere ar virsmu. Ja šis solis tiek izlaists, tad jaunā krāsa pieķersies netīrajai virsmai un rezultāts var nebūt ilgnoturīgs.

2. kļūda. Krāsošana neatbilstošos laikapstākļos

Krāsojot ārā ir jāņem vērā laikapstākļi. Labākie apstākļi krāsošanai ir silta un mākoņaina diena, vēlams ap +20 grādiem. Fasādes krāsa nav paredzēta uzklāšanai mitros apstākļos, tāpēc jums ir iepriekš jāplāno un jānodrošina, ka varat pabeigt krāsošanas darbus, kamēr laiks ir sauss. Tāpat arī krāsojamai virsmai ir jābūt sausai.

Krāsojot jums vajadzētu izvairīties ne tikai no mitra laika, bet arī tiešiem saules stariem. Nav ieteicams krāsot ļoti saulainā un karstā laikā, jo uzklātā krāsa var pārāk ātri nožūt, un radīt sīkus burbuļus uz virsmas, jo krāsas virskārta nožūst, kamēr apakšējā vēl ir mitra.

3. kļūda. Digitāli izvēlēts tonis

Fasādes toņa izvēle var būt sarežģīta. Internetā meklējot, var atrast daudz un dažādus toņus, taču ir svarīgi atcerēties, ka ekrānā redzamais tonis var atšķirties no reālā toņa, tāpēc vienmēr ir nepieciešamas apskatīt toņa paraugu dzīvē. Ekrānos redzamie toņi var atšķirties atkarībā no kalibrēšanas un spilgtuma, tāpēc var kļūdīties ar īstā toņa izvēli.

Vienmēr ietonējiet mazo krāsas iepakojumu vēlamajā tonī un izmēģiniet to dzīvē, lai redzētu vai tonis būs vēlamais.

4. kļūda. Nepareiza produkta izvēle

Visbeidzot, krāsa jāizvēlas, pamatojoties uz krāsojamo materiālu. Virsmas ārdarbos ir jākrāso tikai ar ārdarbu krāsām. Tas nodrošinās to, ka krāsa būs ilgstoši noturīga.

Lai panāktu labu un noturīgu rezultātu, izmantojiet kvalitatīvas otas, kas paredzētas fasādes krāsošanai. Pēc krāsošanas tās rūpīgi nomazgājiet, lai tās varētu atkārtoti izmantot.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv