bohemian dinning room with beige colour wall and green plants

2022. gada interjera tendences – dizainera padomi

Minimālisms japāņu stilā, saulespuķu dzeltenais un personiskas autentiskās telpas, kas atspoguļo mājas īpašnieku dzīvi — ir tas, kas aktuāls 2022. gadā.

Susanna Vento ir interjera stiliste no Helsinkiem. Viņa ne tikai aktīvi seko līdzi dizaina tendencēm kā profesionāle, bet arī lasa par tām lekcijas Helsinku dizaina skolā.

“Runājot par aktuālākajām tendencēm, pēdējie gadi ir bijuši ļoti interesanti. Pandēmija ir pārveidojusi mūsu vērtības un mainījusi mūsu patēriņa veidus,” stāsta Vento.

Turklāt viņa norāda, ka klimata krīze lēnām liek mums atteikties no nepieciešamības vienmēr sekot tendencēm. Tā vietā mēs izvēlamies ilgtspējīgus risinājumus, kas atbilst mūsu personīgajai gaumei. Pat bez pastāvīgiem pirkumiem joprojām var iedvesmoties no tendencēm, baudīt skaistu interjeru un klīst pa sociālajiem medijiem.

Vento arī redz, ka klienti no ražotājiem pieprasa lielāku caurskatāmību.

"Patērētāji vēlas zināt zīmolu, kuru viņi atbalsta."

 

Tālāk lasiet Vento prognozes par lielākajām interjera un mājas dekoru tendencēm 2022. gadā.

bright room with grey colour cabinet and black leather sofa

Minimālisms ar Japānas pieskārienu

Japandi ir skandināvu un japāņu interjera stila apvienojums, kas ir guvis izteiktu popularitāti. Lai arī šīs kultūras ir ģeogrāfiski tālu viena no otras, tām ir līdzīga vizuālā estētika. Apvienojumā tās viena otru papildina. Japandi stils ir gaišu toņu sajaukums ar tumšiem kontrastiem, dabīgām koka virsmām, tīrām līnijām un dabīgiem materiāliem. Stils ir smalks, bet tajā pašā laikā nosvērts un pārdomāts.

Minimālisms kopumā gan kā dzīvesveids, gan interjera stils jau kādu laiku ir ļoti populārs, un šogad tas joprojām ir ļoti aktuāls.

sun room with natural wooden furniture and green plants

Atrodi folkloras skaistumu

Unikāli ar rokām darināti trauki, mazi spilventiņi ar apdruku, suvenīri un dekoratīvi priekšmeti ar stāstu: tie ir folkloras interjera pamati. Neaizmirstiet arī mazus ziedu rakstus un retro iedvesmotus, košus toņus.

living room with beige colour wall and neutral earthy colour textile

Tavas dzīves kolāža

Personiskas un autentiskas telpas, kas atspoguļo mājas īpašnieku dzīvi ir tās, kas šobrīd daudziem šķiet interesantas. Mājās ne vienmēr visam ir perfekti jāsaskan. Tā vietā dekori var atspoguļot jūsu stāstu ar mēbeļu un dekoratīvo priekšmetu palīdzību, kas nākuši no dažādiem jūsu dzīves posmiem, mīļiem ģimenes locekļiem vai ceļojumu piedzīvojumiem. Varbūt jums vienā telpā ir paklājs no Marokas un glezna no jūsu vecvecāku mājas un vēl daudz kas cits.

“Šī ir līdzjūtīga un intriģējoša tendence, jo tā ļauj sajaukt un saskaņot dažādas detaļas bez liekas domāšanas. Mājas kļūst par tavas dzīves kolāžu,” stāsta Vento.

bright yellow kitchen with colourful tableware

Saulespuķu dzeltenais

Saulainās, oranžās un intensīvi dzeltenās nokrāsas šobrīd ir visur. Siltie un mājīgie toņi īpaši jauki izskatās virtuvē, piemēram, attēlā K396 Safari. To var papildināt ar dzeltenīgu olīvu (N388 Wasabi), gaišu laima (J383 Tinkerbell) un debeszilu (S352 Bluewing) toni, kā arī šos toņus īpaši var izmantot kā akcent toņus.

soft pink wall and black double door in living room

Melns akcents

Vai vēlaties savai telpai piešķirt dziļumu? Aktuāls veids, kā īstenot šo burvību, ir pievienot nelielus melnus akcentus, piemēram, lampas, podus vai citus dekoratīvus priekšmetus, iesaka Vento, tās var būt pat grīdlīstes vai durvis. Spilgts kontrasts padara kopējo izskatu asāku.

light green living room wall and soft round edge sofa chair

70. gadi un izliektas mēbeles

70. gadu nostalģiskā atdzimšana vēl joprojām turpinās.

"Pēkšņi cilvēkus sāk sajūsmināt 70. gadu ķieģeļu mājas ar koka paneļiem pie sienām," stāsta Vento.

Šī tendence mūs ieskauj ar rakstainām tapetēm un pieklusinātiem apelsīnu, avokado, rotangpalmas, bambusa un siltiem koka toņiem. Arī izliekto un noapaļoto mēbeļu tendence, kas aizsākās 60. un 70. gados, ir atgriezusies.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv