mother and daughter on terrace with gardening tools and furniture

Terases un pergolas tendences 2022. gadā

Dažas no lielākajām āra dekorāciju tendencēm 2022. gadā ir dabīgie materiāli, augi un videi draudzīgas izvēles. Ieskaties ekspertu padomos.
woman watering plants in wooden pergola

Vasaras paradīze ar augiem

Mājas augu popularitāte, skatoties uz terases dekorēšanas tendencēm, saglabājas arī 2022. gadā. Arī šogad, lai dekorētu terases, pergolas un balkonus, tiek izmantoti augi. Augu daudzveidība ir ļoti plaša, un jūs varat izvēlēties gan glītus ziedus, gan dārzeņus un garšaugus. Ja vieta ir ierobežota, izmantojiet vertikālo telpu un piekariet augus pie griestiem vai uzstādiet plauktu, kur tos novietot.

Augu izmantošana uz terases vai pergolas sasaista to ar tās apkārtni un atdzīvina jūsu āra telpu. Jāņem vērā, ka augiem ir nepieciešama zināma aprūpe, kas savā veidā var mudināt pavadīt vairāk laika ārā.

beige colour sunbed on dark wooden terrace

Sapņaina atpūtas vieta

Svarīgs elements terasēs vai pergolās ir vieta, kur atpūsties. Šogad sēžammaisi, āra atpūtas krēsli un dīvāni tiks aizstāti ar āra gultām. Īpaši moderni ir, ja tā ir pakārta pie griestiem un nedaudz šūpojas. Vai meklējat DIY projektu? Vienkāršu āra gultu, jūs paši varat viegli izgatavot, ar koka dēli un virvi. Atcerieties to pēc tam pārklāt ar mīkstiem tekstilizstrādājumiem, piemēram, spilveniem un segām.

dark wooden plank table on terrace, vegetable roots and plants

Vasaras materiāli

Rupji materiāli, piemēram, cements, dzelzs un tērauds, ir vienmēr bijuši iecienīti, lai dekorētu ārtelpas. Tie ir ļoti izturīgi un tiem nav nepieciešama liela apkope. Šos materiālus ir viegli apvienot ar jebkuru stilu, jo metāls labi sader kopā ar koka elementiem, piemēram, metāla krēsls labi sader kopā ar nolietotu dēļu galdu. Ja jūs savā terasē vai pergolā vēlaties ieviest modernāku stilu, dekorējiet to ar dažādiem elementiem, kas izgatavoti no metāla un cementa.

plants in front of dark wooden pergola wall

Atjaunošana

Ilgtspējība un videi draudzīgi risinājumi ir milzīgas tendences, kuras arvien vairāk parādās visos mūsu dzīves aspektos, arī dekorējot ārtelpas. Nav nepieciešams iegādāties jaunu terases galdu vai krēslu, ja tos var lieliski atjaunot ar eļļu, kas paredzēta koksnei. Izmēģiniet, piemēram, tonētu eļļu koka virsmām Valtti Terrace Oil, kas ir paredzēta dārza mēbelēm un terasēm. Patio Verso ir ūdens bāzes eļļa koksnei, kas īpaši paredzēta puķu kastēm.

Ja jūs vēlaties ievērojamākas izmaiņas, tad jūs varat padarīt terases atmosfēru krāsaināku, nokrāsojot mēbeles spilgtā tonī.

mother and daughter on terrace with gardening tools and furniture

Viss dabiskais

2022. gadā dekorācijas ārtelpās ir saistītas ar dabīgiem materiāliem. Koks, rotangpalma, džuta un, piemēram, māls joprojām ir ļoti iecienīti, un tos ir viegli apvienot ar jebkuru stilu, vai tas būtu moderns, romantisks vai bohēmisks. Bambusa vai jūras aļģu grozi arī ārtelpās izskatās labi un var būt noderīgi, jo ārā vienmēr ir kaut kas, ko nepieciešams pārnēsāt.

ambiance lights lit up night pergola corner

Ieslēdz gaisumu

Apgaismojums joprojām ir aktuāls elements terases dekorēšanas tendencēs 2022. gadā. Lai vakaru terasē vai pergolā varētu pavadīt mājīgi un ar īpašu atmosfēru, ir nepieciešamas daudz un dažādas laternas un gaismas virtenes. Tāpat, lai izbaudītu laiku ārtelpās, padomā par siltām segām, kas būs noderīgas gan vējainās pavasara dienās, gan vēsos rudens vakaros.

Šis raksts tapa sadarbībā ar dizaineri un interjera stilisti Annu Pirkolu no Studio Plenty.

VISS KAS JĀZIN PAR TERASES UN DĀRZA MĒBEĻU APKOPI
Padomi koka virsmu apstrādei

Vai meklē noderīgus padomus un iedvesmojošas idejas saviem krāsošanas projektiem?

Piesakies Tikkurila jaunumu saņemšanai un uzzini noderīgus profesionāļu padomus un iegūsti iedvesmu saviem krāsošanas projektiem.

Piesakies jaunumu saņemšanai
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv