Tikkurila un dizaineres Marijas Olsenas Nīlanderes toņu kolekcija
Color Now 2024 toņu kolekciju Tikkurila izveidoja kopā ar zviedru uzņēmēju, digitālā satura veidotāju un dizaineri Mariju Olsenu Nīlanderi. Kolekcijā ir izteiksmīgi toņi, kas izceļ rotaļīgumu, brīvību un labsirdību.
Color Now 2024 toņu kolekcijā Nīlandere vēlējās izcelt labsirdību, rotaļīgumu un mīlestību. Šis vēstījums tiek virzīts caur kolekcijas 14 piezemētajiem toņiem: intensīva bordo, dažādiem bēšiem un rozā toņiem, maigi melna un dažiem miglaini ziliem un zaļiem toņiem. Nude in Nizza ir gada tonis - persiku tonis, kas izstaro siltumu. Toņu kolekcija ļauj jums vizuāli atklāt savu būtību un to, kas jums patīk.
Visi kolekcijas toņi izceļ kādu konkrētu sajūtu vai vēlmi.
“Piemēram, rozā tonis Bubba in Berlin ir kolekcijā, jo mums ir nepieciešama vairāk labsirdība un jautrība, toņi, kas iepriecina. Tonis Lips in Lyon uzsver to, kā mēs ilgojamies pēc lielākas mīlestības savā dzīvē,” saka Nīlandere.
Toņu izvēli nosaka intuīcija
Toņu palete tika veidota, izvēloties viņas iecienītākos audumu un materiālu paraugus, ko viņa ir gadu gaitā sakrājusi. Kopā ar Tikkurila komandu viņa apkopoja visas savas toņu idejas iedvesmojošā un jutekliskā darbnīcā, kuras rezultātā tika radīti šie 14 jaunie toņi. Toņu izvēle viņai notiek intuitīvi — vai, kā viņa saka, toņus viņa sajūt savā sirdī.
“Kad es sāku darbu pie jauna projekta, manas smadzenes burtiski sāk vārīties. Es pastāvīgi atlasu materiālus un strādāju."
Olīvzaļo toni Olives in Oman, Nīlandere izvēlējās no 150 gadus veca auduma, ko viņa iegādājās antikvariātā Francijā. Ugunīgi rozā tonis Bubba in Berlin, ir izvēlēts no rozā samta spilvena, kas izgatavots no kāda veca auduma. Coffee in China, tumši brūnais tonis, ir izvēlēts no 1970. gadā iegādāta auduma, ko Nīlandere izmantoja, lai izgatavotu ģimenes dīvānu.
Toņu paletes mērķis ir piesaistīt uzmanību, likt apstāties un padomāt. Visi toņi ir veidoti tā, lai tie viens otru papildinātu un ļautu citiem toņiem izcelties.
Kontrasts ar nezināmo
Katrs kolekcijas tonis ir nosaukts pilsētas vai valsts un kādā papildus vārdā: Lions in Lima, Dust in Dallas, Gold in Ghana. Nīlandere vēlējās, lai kolekcijā būtu kontrasts, kaut kas neskaidrs un aizraujošs. Viņa vēlējās, lai kolekcija izstaro nezināmā sajūtu.
"Mūsu mājas diezgan ātri kļūst pazīstamas un ierastas, tāpēc ceļošana un došanās piedzīvojumos šķiet tik eksotiska un noslēpumaina."
Domājot toņu nosaukumus, viņa izmantoja atmiņas no saviem ceļojumiem, un sajūtas, kas viņai atgādina vietas, kuras viņa ir apmeklējusi un iztēlojusies. Pilsētu un valstu nosaukumi izmantoti kā simbols tam, kā viņa redz pasauli gan kultūras, gan emocionālā ziņā. Rotaļīgais un eklektiskais kontrasts ar papildus vārdiem padara šos toņu nosaukumus neaizmirstamus un jautrus.
Ar šo kolekciju Nīlandere vēlas mudināt cilvēkus mainīties un izvēlēties drosmīgākus toņus. Mājai nevajag būt ideālai, bet dzīvības pilnai. Kas ir sliktākais, kas var notikt krāsojot?