elizabete-sahlina

Iepazīsti mūsu pieredzējušos speciālistus: “Ja uzņēmums vēlas būt ilgtspējīgs, ikvienam ir jāiesaistās”

Darbs ar uzņēmuma ilgtspējas attīstīšanu sniedz mērķi, uzskata mūsu ilgtspējas vadītāja Elizabete Sahlina.

Elizabete Sahlina savu karjeru pirms 24 gadiem sāka kā vides inženiere, bet tagad viņa ir mūsu produktu ilgtspējības komandas vadītāja. Mēs vēlējāmies uzzināt Elizabetes personīgo viedokli par ilgtspēju.

“Ilgtspējība nav viena cilvēka darbs. Ja uzņēmums vēlas būt ilgtspējīgs, ikvienam ir jāiesaistās, jo katrs mūsu pieņemtais lēmums var būt ilgtspējīgs vai nē. Tāpēc es uzskatu, ka mans lielākais pienākums ir izglītot kolēģus šajā jautājumā, cik vien iespējams.
Ilgtspējība ietekmē visu, ko mēs darām. Praksē mums ir atbildīgi jāizmanto resursi, jānodrošina sociālā atbildība un jānovērš jebkāda veida ekspluatācija. Tajā pašā laikā, tas nozīmē arī to, ka uzņēmumam ir jāspēj turpināt pastāvēt un attīstīties.“
Elizabete Sahlina, Tikkurila ilgtspējas vadītāja

Krāsa ir ilgtspējības atslēga

"Kā krāsu uzņēmumam mūsu atbildība ir īpaši liela. Strādājot ar ķimikālijām, mums ir jāpārliecinās, ka mūsu produkti ir droši un ražoti drošā veidā, nekaitējot ne cilvēkiem, ne videi.

Krāsa pati par sevi ir ilgtspējības atslēga: produkts, kas nedarbojas, nekad nevar būt ilgtspējīgs vai ar ekomarķējumu. Sienu, kas nokrāsota ar sliktas kvalitātes krāsu, ir jākrāso vēlreiz, un krāsa, kas nav funkcionāla, tiks izmesta ārā.

Es ļoti priecājos par mūsu veiktajām izmaiņām. Zviedrijā vairāk nekā desmit gadus 99 procenti no mūsu produktiem profesionāļiem ir bijuši uz ūdens nevis šķīdinātāju bāzes. Mēs pastāvīgi palielinām produktu skaitu, kas atbilst ekomarķējuma prasībām, kā piemēram, Ziemeļvalstu vai ES ekomarķējumam. "

Dzeltenais tonis simbolizē cerību

"Darbs ar uzņēmuma ilgtspējas attīstīšanu sniedz man mērķi. Kad sāku strādāt šajā amatā, klimata krīze nebija visai aktuāls temats, taču, skatoties uz visu to, ko mēs tagad zinām un kā mēs esam izturējušies pret vidi līdz šim, ir skaidrs, ka mums ir jārīkojas.

Domājot par toņiem un to nozīmi, ko tie nes, es, protams, vēlos, lai Tikkurila nākotne būtu zaļa, bet es nākotni redzu dzeltenu. Man dzeltenais tonis asociējas ar cerību."

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv