GrafoTherm – pretkondensācijas pārklājums

GrafoTherm – pretkondensācijas pārklājums

GrafoTherm ir vienkomponenta ūdens bāzes pretkondensācijas pārklājums tērauda lokšņu jumtu, tērauda konstrukciju un citu metāla virsmu apstrādei, kur var būt kondensācijas un piloša ūdens problēmas. Tāpat kā BioRid, GrafoTherm ir veidots no miljoniem 0,1-100 mikronu lielām mikroporām. Tās veido daudzslāņainu, porainu struktūru ar izcilu mitruma absorbētspēju.

Izgarošana notiek ātrāk, nekā no parastiem pārklājumiem, pateicoties mikroporu struktūrai, kas mitrumu izkliedē vienmērīgi.

GrafoTherm uzklāšana

Citas īpašības

Citas svarīgas GrafoTherm funkcijas ir karstuma izolācija (λ = 0.085 W/mK) un trokšņa slāpēšana. Veidojot relatīvi biezu slāni, pārklājums palēnina virsmas temperatūras straujas izmaiņas. Virsmas temperatūra, piemēram, profilēta tērauda jumta, nakts laikā tik ātri nenokrīt zem rasas punkta. Karstās vasaras dienās tas arī izolē virsmas un saglabā tās vēsākas.

Uzklāšana

GrafoTherm tipiskas izmantošanas vietas ir noliktavas un auto garāžas, ventilācijas cauruļvadi un ūdens ražotnes, citas ražošanas telpas un sporta arēnas, vēja turbīnu torņu iekšējas virsmas, jūras konteineri, dzelzceļa un preču vagoni, dzīvnieku novietnes u.c. Vislabākos rezultātus var sasniegt, uzklājot GrafoTherm ar izsmidzinātāju, bet var uzklāt arī ar otu vai rulli.

Ir pieejama arī īpaša versija uzklāšanai ar izsmidzināšanu krāsošanas līnijā – GrafoTherm Line.

Produkta nosaukums

Blīvums 

Teorētiskais patēriņš

Ūdens absorbcija

Uzklāšanas metodes

Toņi

GrafoTherm 

1,1 kg/l

1,1-1,8 m2/l

apm. 350 g/m2 ūdens, 900 g/m2 mitras plēves biezums (NF P 15-203-1)

Bezgaisa izsmidzinātājs, ota un rullis

Balts un pelēks

GrafoTherm Line 

1,05 kg/l

0,9-1,8 m2/l

apm. 370 g/m2 ūdens, 600 g/m2 mitras plēves biezums (NF P 15-203-1)

apm. 650 g/m2 ūdens, 1200 g/m2 mitras plēves biezums (NF P 15-203-1)

Tradicionālais izsmidzinātājs vai apmetuma izsmidzināšanas pistole

Balts un pelēks

 

 

 

GrafoTherm pretkondensācijas efekta demonstrācija

GrafoTherm darbības principu piemēri

Attēli parāda kondensācijas ciklu, kas notiek neizolētā ēkā ar jumtu. Puse jumta ir apstrādāta ar GrafoTherm, bet otra puse ir neapstrādāta tērauda loksnes. 

Piemērs parāda parastu agra pavasara vai vēla rudens dienu.

1.fāze – vakars

Saule noriet un temperatūra ārā strauji krīt.

Jumta temperatūra drīz sasniegs rasas punktu, uz jumta neapstrādātās daļas sāks parādīties kondensāts.

Pārklājums GrafoTherm izolē un samazina temperatūras atšķirību starp tērauda loksnēm un gaisu, tādēļ uz apstrādātās jumta daļas neparādās kondensāts.

GrafoTherm vakars

2.fāze – nakts

Aukstās naktīs, kad ir skaidras debesis, tērauda jumta temperatūra var būt ievērojami zemāka nekā gaiss ārā. Tas ir saistīts ar garo viļņu starojumu no jumta uz debesīm.

Uz neapstrādātas virsmas parādās spēcīgs kondensāts un sāk pilēt ūdens. Kondensācija notiek arī uz tērauda virsmas zem GrafoTherm kārtas, tomēr kondensācija nevar notikt uz virsmas, kas pārklāta ar GrafoTherm.

GrafoTherm pārklājuma mikroporas absorbē mitrumu un izkliedē to pa visu virsmu, kur tas tiek uz laiku uzglabāts un izgaro, ja mainās apstākļi.

GrafoTherm nakts

3.fāze – rīts

Saule lec, un gaiss ārā sasilst. Tērauda jumta temperatūra drīz pārsniegs rasas punktu. No neapstrādātas tērauda virsmas pamazām pārstāj pilēt ūdens un jumts nožūst.

GrafoTherm pārklājums kļūs sauss ļoti ātri un pavisam drīz atgūs tā kapacitāti, kas nepieciešama nākamajam kondensācijas periodam.

Pateicoties mikroporu izmēram, ūdens uz virsmas tiek izkliedēts vienmērīgi un mitrums izgaro divas līdz trīs reizes ātrāk, nekā no neapstrādātas virsmas.

GrafoTherm rīts
on-site services

Do you have further questions about GrafoTherm?
 

Contact our experts

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv