Rūpniecības ēku virsmu apstrādes risinājumi
Pārklājumu risinājumiem rūpnieciskās ēkās jāātbilst īpašām prasībām, pamatojoties uz izmantošanas nolūkiem. Tikkurila piedāvā risinājumus dažādu veidu industriālām telpām.
Industriālo telpu pārklājumu risinājumi ir atkarīgi no ēkā veikto darbību veida. Projektējot un aprīkojot rūpnieciskās telpas, īpaša uzmanība jāpievērš specifiskajām darbības prasībām. Vai šajās telpās pastāv ķīmisku vielu iedarbība, temperatūras svārstības vai citas īpašas prasības? Pārklājumiem un krāsām ir jāpielāgojas šīm prasībām, lai tās efektīvi pildītu savu mērķi. Tikkurila piedāvā risinājumus ražošanas telpām ar dažādām vajadzībām.
Pielāgota apstrāde rūpniecisko ēku vajadzībām
Rūpnieciskās ēkas kalpo dažādiem mērķiem, sākot no ražošanas un pārstrādes līdz pārtikas un medicīnas rūpniecībai. Pārklājumu un krāsu izvēle ir atkarīga no konkrētās telpas izmantošanas; tas, kas der alus darītavai, var nebūt piemērots kuģu dzinēju rūpnīcai.
Industriālās ēkas ietver daudzveidīgu telpu klāstu, un katra no tām ir pielāgota tieši tās nozares īpašajām vajadzībām un procesiem. Telpas var sadalīt trīs lielās aptuvenās kategorijās: ēkas, kas paredzētas rūpnieciskām darbībām, loģistikai un biroja vajadzībām.
Iedalot konkrētāk, industriālajās ēkās parasti var atrast ražošanas zonas, kurās notiek ražošana un montāža, noliktavas materiālu un produktu uzglabāšana, laboratorijas izpēte un kvalitātes kontrole, iekraušanas doki loģistikas vajadzībām, apkopes telpas un kvalitātes pārbaudes telpas. Ir arī birojs administratīvām vajadzībām un pārtraukumu zonas darbiniekiem.
Interjera sienas un griesti
Birojiem un atpūtas zonām Tikkurila Ässä un Luja līnijas piedāvā izturīgus produktus, kurus ir viegli tīrīt un kopt. Šīs līnijas produkti ir piemēroti arī koridoru un cita veida loģistikas vajadzībām. Medicīnas nozarēs var būt nepieciešams izmantot antibakteriālas krāsas, piemēram, Tikkurila interjera krāsu Argentum Plus, kas aizsargā krāsoto virsmu no baktēriju un vīrusu vairošanās.
Rūpnieciskajās telpās grīdas tiek pastāvīgi izmantotas. Tikkurila grīdas izstrādājumi atbilst dažādām vajadzībām: Fontefloor EP 100 vieglai noslodzei, Temafloor 150 un Temafloor P300 vidējai noslodzei, Temafloor 3000 lielam lietošanas apjomam un Temafloor 4000 īpaši smagai noslodzei.
Īpašas telpas industriālajos objektos
Turklāt ēkā var būt specializētas telpas, piemēram, tīrās telpas, kurās tiek nodrošināta mikrobu piesārņojuma vides kontrole, bīstamo materiālu uzglabāšanas zonas, testēšanas un kalibrēšanas telpas, vadības telpas procesu uzraudzībai un pētniecības un izstrādes zonas inovācijām. Šajās ēkās atrodas arī būtiskas sistēmas, piemēram, HVAC un elektriskās sistēmas, kā arī mācību telpas, apsardzes telpas un autostāvvietas.
Telpu daudzveidība un izvietojums industriālajās ēkās ir veidots tā, lai atbilstu katras nozares un tās darbības unikālajām prasībām. Industriālajās telpās ir nepieciešama specializēta virsmu apstrādes risinājumu plānošana, tāpēc ir svarīgi pārrunāt produktu izvēli ar telpu projektētāju. Rūpnieciskās telpas bieži saskaras ar īpašām problēmām, piemēram, kondensāta kontroli, pārkaršanu vai stingrām prasībām higiēnas līmeņa nodrošināšanai. Tikkurila funkcionālās krāsas var efektīvi risināt šīs problēmas. Tikkurila GrafoTherm pretkondensācijas pārklājums ir labs risinājums telpām, kur mitruma kondensācija var kļūt par problēmu. Tikkurila BioRid ir piemērots jaunām un iepriekš krāsotām virsmām apstākļos, kad nepieciešama krāsas plēves aizsardzība pret pelējumu, piemēram, pārtikas rūpniecības objektos.
Virsmām jābūt izturīgām pret lielu noslodzi
Rūpniecisko telpu virsmām ir jāiztur liela mehāniskā vai ķīmiskā slodze, un tām ir jāiztur noberšanās un atkārtota tīrīšana ar tvaiku vai ar spiediena mazgātaju. Vislielākā slodze parasti tiek vērsta uz grīdām, īpaši, ja telpās tiek izmantota smaga tehnika.
Telpas mērķis būtiski ietekmē krāsas virsmu bojājuma ātrumu un virsmas apstrādes kombinācijas izvēli. Rūpniecisko telpu grīdām Tikkurila Temafloor 5000M, Temafloor 4000 un Temafloor 3000 varētu būt ideāls apstrādes risinājums.
Toņu dizains
Krāsu toņi industriālajās telpās galvenokārt kalpo specifiskiem funkcionāliem mērķiem - toņu dizains ir vērsts uz drošības nodrošināšanu, nevis estētiskām vēlmēm. Toņu izvēlei ir būtiska nozīme, lai koordinētu un signalizētu par konkrētām zonām un iespējamiem apdraudējumiem objektā. Vairākas izplatītas toņu asociācijas kalpo atšķirīgiem mērķiem:
- Sarkanos toņus bieži izmanto, lai atzīmētu aizliegtās vai bīstamās zonas, izsaucot piesardzības sajūtu vai apstāšanās sajūtu.
- Zaļos toņus parasti izmanto, lai norādītu drošus un skaidrus ceļus, nododot "aiziet" signālu.
- Dzeltens ar melnu ir izplatīta kombinācija vietās, kur pastāv potenciālas briesmas vai veselības apdraudējumi, kas kalpo kā brīdinājums.
- Smaragda zaļais tonis bieži tiek izmantots, lai identificētu ugunsdzēsības kāpnes un ugunsdrošas durvis rūpnieciskos apstākļos, ir papildināts ar modernām izkārtnēm un apgaismojumu tam pašam nolūkam.
Papildus vispārējiem ar drošību saistītiem toņu kodiem, daudzās nozarēs tiek izmantots atsevišķs kods, piemēram, marķējumi saistībā ar ķīmiskām vielām vai elektrību. Piemēram, uz ķīmiskās bīstamības etiķetēm oranžā krāsa nozīmē sprādzienbīstamu, zila nozīmē bīstamu, ja ir saskare ar mitrumu, un sarkana nozīmē uzliesmojuma risku. Plašāku informāciju par drošības zīmēm un krāsām var atrast ISO 7010 standartā.
Protams, tādās jomās kā biroji vai atpūtas telpas, toņu dizains var būt vairāk saistīts ar zīmola identitāti un citām vajadzībām. Ārpus biroja toņus var izmantot arī, lai palīdzētu reklamēt zīmola identitāti un orientētos apkārtējā vidē. Izvēloties fasādes toņus, ir labi padomāt par ēkas apkārtni: kā ainava mainās gadalaiku laikā? Kādos toņos ir piebraucamie ceļi, autostāvvietas vai gājēju celiņi? Kādos toņos ir apkārtējās ēkas? Visi šie faktori ietekmēs ēkas ārējo krāsu shēmu.
Ilgtspējīgas virsmas zaļajā būvniecībā
Vai jums ir svarīgs vides sertifikāts, piemēram, BREEAM vai LEED nākotnes industriālajam objektam? Virsmas apstrādes risinājumi var palīdzēt ēkai kļūt videi draudzīgākai, pateicoties šiem sertifikātiem.
Mēs,Tikkurila vēlamies sniegt savu ieguldījumu ilgtspējīgas attīstības un videi draudzīgas būvniecības veicināšanā, tāpēc esam apņēmušies sasniegt starptautiskās Zaļās būvniecības padomes (Green Building Council) mērķus.
Tikkurila klāsts sastāv no plaša produktu sortimenta, kuri sasniedz BREEAM un LEED klasifikācijas prasības. Daudziem Tikkurila produktiem ir Produktu vides deklarācijas (EPD) sertifikāts. Tomēr ēku projektēšanā ilgtspējības nodrošināšana ir galvenais faktors, neatkarīgi no tā, vai tiek piemēroti zaļās būvniecības sertifikāti. Lasiet vairāk par Zaļo būvniecību un risinājumiem ilgtspējīgai celtniecībai.