Viena no labākajām koksnes kā materiāla īpašībām ir tā ilgtspēja. Jaunākie pētījumi liecina, ka pāreja uz koksni kā ēkas būvmateriālu, būtiski samazinātu ēkas būvniecības ietekmi uz vidi. Eiropas Savienība arī ir paziņojusi par savu vēlmi panākt būvniecībā plašāku kokmateriālu izmantošanu.
Koksnes kā būvmateriāla ieguvumi ietver ne vien ilgtspēju, bet arī arhitektūras pievilcību un kvalitatīvu iekštelpu gaisu. Koksne kā materiāls iekštelpās līdzsvaro iekštelpu mitruma līmeni, tādējādi tā kalpo konkrētam mērķim attiecībā uz iekštelpu gaisa kvalitāti. Līdz ar to, ka lielāka uzmanība tiek pievērsta iekštelpu gaisa kvalitātes problēmām vecākās ēkās, kokmateriālu izmantojums būvniecībā pēdējos gados ir kļuvis populārāks.
Vienmēr izmantojiet produktus koksnei ar CE marķējumu
Koksne ir nozīmīgs būvmateriāls ne tikai publiskajām ēkām, piemēram, skolām, bibliotēkām un koncertzālēm, bet arī daudzdzīvokļu ēkām. Būvniecībā izmantojot koksni, jums ir jāzina par šī materiāla īpašībām un par mūsdienu antipirēniem, kas dod iespēju lietot koksni būvniecībā plašākā mērogā.
Ir svarīgi pārliecināties, ka jūs pērkat kokmateriālus, kas ir apstrādāti ar antipirēniem un saņēmuši CE marķējumu, no uzņēmuma, kuram ir spēkā esoši sertifikācijas apliecinājumi. CE marķējums uz kokmateriāliem, kuri apstrādāti ar antipirēniem, vienmēr attiecas gan uz pašiem kokmateriāliem, gan uz rūpniecisko apdari. Antipirēna pārklājumu ir iespējams uzklāt objektā, bet tas negarantē pieņemšanu no ugunsdrošības iestāžu puses.
Ugunsaizsardzības sertifikātu var saņemt attiecībā uz standarta materiāliem, un tie ir 12 mm skaidu plātne un 9 mm saplāksnis. Ja ugunsaizsardzības produkts ir pārbaudīts attiecībā uz šiem materiāliem, sertifikācija ļauj to lietot uz jebkura cita biezāka kokmateriāla virsmas, ievērojot noteiktu blīvuma diapazonu. Sertifikātu var iegūt arī attiecībā uz bērza paneļiem, bet šajā gadījumā tas parasti attiecas tikai uz konkrēto materiālu.
Pārbaudiet ugunsdrošības klasifikāciju
Antipirēna krāsas vai lakas ietekme pamatojas uz ķīmisko reakciju — ja šī krāsa tiek pakļauta liesmas iedarbībai, tā izplešoties veido izolējošu slāni, kas palēnina uguns izplatīšanos. Kokmateriāls galu galā sadegs, bet daudz lēnāk nekā neapstrādāts kokmateriāls.
Neapstrādāta kokmateriāla klasifikācija ir D-s2, kas norāda, ka materiāls sekmē uguns izplatīšanos un rada dūmus. Attiecībā uz ēkām ar lielu iedzīvotāju skaitu ir jāizvēlas tādi virsmas materiāli, lai cilvēkiem ugunsgrēka gadījumā, būtu pēc iespējas vairāk laika evakuēties no telpām.
B ir visaugstākā iespējamā klasifikācija ar antipirēniem apstrādātam kokmateriālam. Pēc kokmateriāla apstrādes ar antipirēna krāsu vai laku tā ugunsdrošības klasifikāciju var uzlabot uz B-s1, kas nozīmē, ka tas “uguns izplatīšanos sekmē ierobežotā veidā un emitē vismazāko iespējamo dūmu daudzumu”. A ir vienīgā par šo augstākā ugunsdrošības klasifikācija, kas attiecas uz tādiem materiāliem kā betons, stikls, tērauds un ķieģelis.
Plānošanas procesā ņemiet vērā drošība
Koksne ir drošs materiāls būvniecībai, ja vien tiek ņemtas vērā tās raksturīgās īpašības. Nepastāv tāda apstrāde, ar kuru kokmateriāls kļūst pilnīgi nedegošs, bet ar rūpīgu plānošanu šajā ziņā var panākt daudz.
Plānošanas posmā papildus antipirēna krāsu un laku izmantošanai ir jāapsver šādi aspekti:
- ar ugunsslodzi saistīti jautājumi;
- slodzi nesošas konstrukcijas un to ugunsizturība;
- uguns izplatīšanās uz blakus esošām ēkām un no vienas telpas uz blakus esošo telpu.
Vērsieties pie mums pēc palīdzības attiecībā uz krāsām un lakām, kuras nodrošina piemērotu ugunsdrošību. Sazinieties ar mums, un mēs labprāt palīdzēsim!
Vēlies uzzināt vairāk interesantas tēmas industrijā? Piesakies jaunumu saņemšanai un lasi mūsu jaunākos rakstus pirmais.