Kā krāsas un pārklājumi ietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti?

Kā krāsas un pārklājumi ietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti?

Labs iekštelpu gaiss ir vairāku sastāvdaļu kopums, kas sevī ietver ventilāciju, ēkas inženiertehnisko sistēmu plānošanu, būvmateriālus un mēbeles. Attiecībā uz krāsām un pārklājumiem jums ir jāpievērš uzmanība to GOS (gaistošu organisku savienojumu) saturam un emisijām.

LEED, BREEAM un RTS ir būvniecības projektiem paredzētas vides sertifikācijas sistēmas, kurās visās tiek ņemta vērā iekštelpu gaisa kvalitāte un materiālu emisijas. Izvēloties pārklājumus, pievērsiet uzmanību gaistošo organisko savienojumu (GOS) emisijām un ierobežojiet krāsu produktu emitēto gaistošo savienojumu daudzumu.

Videi draudzīgā būvniecībā ilgtspējīgas attīstības principi ir izvirzīti pirmajā plānā visā ēkas dzīves ciklā — no plānošanas līdz nojaukšanai. Rūpīgi atlasīti kvalitatīvi materiāli pagarina ēkas mūžu, ierobežojot pieprasījumu pēc jaunas būvniecības un samazinot vides noslodzi.

Ilgtspējīga attīstība arī ietver centienus panākt kvalitatīvu iekštelpu gaisu, jo ir maz ticams, ka ēka, kurā ir nekvalitatīvs iekštelpu gaiss, piesaistītu ilgtermiņa īrniekus. Un ēka, kurai ir pastāvīgi samazināts izmantojuma koeficients, atrodas vienu soli tuvāk nojaukšanai.

 

Kvalitatīvs iekštelpu gaiss ir vairāku faktoru apvienojums

Labs iekštelpu gaiss ir vairāku sastāvdaļu kopums, kas sevī ietver ventilāciju, ēkas inženiertehnisko sistēmu plānošanu, būvmateriālus un mēbeles. Atsevišķu materiālu izvēle vien negarantē kvalitatīvu iekštelpu gaisu, tomēr tie visi to uzlabo.

Attiecībā uz krāsām un pārklājumiem jums ir jāpievērš uzmanība to GOS (gaistošu organisku savienojumu) saturam un emisijām. Gan LEED, gan BREEAM projektiem ir noteiktas robežvērtības, bet plašāks mērķis ir samazināt GOS un citas emisijas.

Obligātās GOS satura robežvērtības ir norādītas uz krāsu bundžu malas, kā arī tās ir atrodamas produktu aprakstos, bet tās jums nesniedz nekādu informāciju par atbilstību LEED vai BREEAM prasībām.

Kā krāsas un pārklājumi ietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti?

Kā izvēlēties LEED vai BREEAM projektiem piemērotāko pārklājumu?

Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes, jo vispiemērotākais produkts vienmēr ir atkarīgs no attiecīgā projekta un vides sertifikācijas sistēmas.

Abām sertifikācijas sistēmām ir vairākas versijas ar konkrētai valstij noteiktām atšķirīgām prasībām, kā arī ar atšķirīgām prasībām dažādām ēkām. Būvniecības projektiem arī var būt konkrētam projektam raksturīgas būtiskas atšķirības. Tāpēc nav iespējams sniegt vispārēji piemērojamas prasības.

Lai saņemtu visprecīzāko pieejamo informāciju, lūdzu, sazinieties ar LEED un BREEAM vides sertifikācijas konsultantiem, kuri sniegs visaptverošu informāciju par zema emisiju līmeņa krāsām un pārklājumiem. Tiklīdz jums ir zināmas jūsu projektam paredzētās robežvērtības, mēs labprāt palīdzēsim jums izvēlēties vispiemērotāko produktu.

Projektos ar Ziemeļvalstu ekomarķējumu jeb Zaļo gulbi zema emisiju līmeņa produktiem ir norādīta M1 klasifikācija un Ziemeļvalstu ekomarķējums (Zaļais gulbis). 

 

Lai panāktu zema emisiju līmeņa rezultātus

Kvalitatīvs zema emisiju līmeņa iekštelpu gaiss ir viens no nekustamo īpašumu un būvniecības nozares ilgtspējas mērķiem. Tikkurila ir apņēmusies veicināt šī mērķa sasniegšanu.

Tikkurila grupas uzņēmumi patlaban piedāvā vairāk nekā 300 ekomarķētus produktus ar valsts vai starptautisku ekomarķējumu vai M1 klasifikāciju, kas norāda, ka attiecīgajam būvmateriālam ir zems emisiju līmenis.

Ja jūs meklējat atbildīgu partneri jūsu videi draudzīgās ēkas projektam, sazinieties ar mums! Mēs labprāt palīdzēsim.

 

Vēlaties uzzināt vairāk par videi draudzīgām ēkām? Piesakies mūsu jaunu saņemšanai un esi informēts par mūsu jaunumiem pirmais.

Pievienoties
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv