8 galvenās kļūdas izlīdzinot virsmas krāsojumu
Gluda virsma ir būtiska veiksmīgam krāsošanas darbam. Uzziniet, kādas ir astoņas galvenās kļūdas, no kurām jāizvairās līdzinot virsmu.
#1 Virsmas nepārbaudīšana
Pirms ķeraties pie darbiem, jānovērtē visas virsmas stāvoklis: vai tā ir iepriekš krāsota, virsmas materiāli (ģipškartona plāksne, kokšķiedru plāksne, skaidu plāksne, gluda betona virsma, apmetuma virsma vai cits materiāls). Vai ir kādi vaļīgi slāņi, kas ir jānoņem? Virsmas materiāls un tā stāvoklis nosaka nepieciešamo špakteles un gruntskrāsu veidu – virsmu nepārbaudīšana var novest pie sliktas adhēzijas kā arī citām problēmām.
#2 Nepareiza pildvielas izvēle
Vienmēr pārbaudiet produkta īpašības un ievērojiet instrukcijas. Ja produkta datu lapā ir norādīts 3 mm, nelietojiet vairāk, citādi žūšanas laiks būs ļoti ilgs. Ir pieejamas dažādas pildvielas, no kurām izvēlēties - sākot no 3 mm līdz pat 30 mm. Viss atkarīgs no tā, cik bieza kārta ir nepieciešama: uzklājot vairāk par 3 mm, produktam ir jābūt labām pildīšanas spējām – pretējā gadījumā darbs būs jāveic atkārtoti. Pildvielas kārtas biezums nedrīkst pārsniegt pildījuma spēju.
#3 Kļūdains patēriņa aprēķins
Sienām bez būtiskiem defektiem špakteles patēriņš ir aptuveni 1 l/ m2, kas attiecas uz lielāko daļu Tikkurila produktu. Slāņa biezuma palielināšanai nepieciešams proporcionāls patēriņa pieaugums. Aprēķinu kļūdas aizkavē remonta pabeigšanu.
#4 Gaisa mitruma ignorēšana
Ir svarīgi, vai krāsojat sausu vai mitru telpu. Piemēram, pagrabos ir daudz mitruma, un tiem nepieciešams dziļi iekļūstošs gruntējums, lai noblīvētu virsmas. Ir speciāli produkti ģipškartona, betona un ģipša virsmu špaktelēšanai mitrās iekštelpās, piemēram, vannas istabās, tāpēc noteikti izvēlieties pareizo produktu sienām mitrās vietās.
#5 Nepareizu rīku izmantošana
Pareizo rīku izmantošana padara uzklāšanu daudz vienkāršāku un ietaupa jūsu dārgo laiku. Ja strādājat uz lielākām virsmām, piemēram, būvlaukumā, špakteles uzklāšanai nepieciešams smidzinātājs (bezgaisa vai gaisa), lai varētu noklāt simtiem kvadrātmetru dienā – manuāli tas nav iespējams.
Ja strādājat nelielā objektā, piemēram, ar vienu sienu, jums ir nepieciešama gludināšanas špakteļlāpstiņa. Šeit izmēram ir nozīme: 20 cm instruments ir piemērots nelieliem darbiem, bet ne visai sienai. Vienmēr apsveriet darba apjomu un produkta specifikāciju un atbilstoši izvēlieties savus instrumentus.
#6 Nepareiza smilšpapīra izmantošana
Slīpējot ir svarīgi izvēlēties pareizo smilšpapīru – vienmēr pārbaudiet produkta specifikācijas. Ja slīppapīrs ir pārāk rupjš, uz pildvielas būs skrāpējumi. Ja slīpēšanas papīrs ir pārāk smalks, pareiza rezultāta iegūšanai būs nepieciešams daudz laika un pūļu.
#7 Nav pienācīgi noņemti slīpēšanas putekļi
Pirms krāsošanas ir svarīgi noņemt visus slīpēšanas atlikumus – uz virsmām palikušie slīpēšanas putekļi rada burbuļus, kas savukārt var izraisīt krāsas nolobīšanos. Noņemiet putekļus no virsmas ar mīkstu suku un pievērsiet īpašu uzmanību stūriem - parasti tā ir vieta, kur tiek savākts visvairāk putekļu. Slīpmašīnas izmantošana ar vakuuma uzgali atvieglo darbu.
#8 Nav skaidra redzējuma par gala rezultātu
Pirms darba uzsākšanas ir svarīgi labi izprast klientu vēlmes un kvalitātes standartus. Virsmām, kas ir kritiski pozicionētas attiecībā uz gaismu, īpaša uzmanība jāpievērš špaktelei un izlīdzināšanai. Turklāt, ja virskārta ir spīdīga, tajā būs redzami visi virsmas defekti: gala slānim ir jābūt bez skrāpējumiem vai slīpēšanas pēdām. No otras puses, ja strādājat pie ugunsdzēsības kāpnēm vai koridoriem, kur nav dabiskā apgaismojuma, nav tik svarīgi, lai jūsu izskats būtu noslīpēts.