Kokmateriālu izmantošana būvniecībā saglabā dabas resursus

Kokmateriālu izmantošana būvniecībā saglabā dabas resursus

Koksne ir videi visdraudzīgākais būvmateriāls, pateicoties tās atjaunošanas iespējai, ilgajam kalpošanas laikam, bionoārdāmībai, kā arī energoefektivitātei. Turklāt koka ēka saista atmosfērā esošo oglekļa dioksīdu, ilgtermiņā veicot oglekļa absorbēšanas funkciju.

Ilgtspējīgs būvmateriāls

Lai gan visplašāk izmantotie būvmateriāli ir neatjaunojami, koksne ir atjaunojams dabas resurss. Un ar Eiropas meža pieaugumu, kas patlaban pārsniedz koksnes pieprasījumu, būvniecībai pieejamās koksnes apjoms krietni pārsniedz pašreiz izmantoto daudzumu. Eiropas meži tiek apsaimniekoti ilgtspējīgi, koku audzēšanas apjomi pārsniedz koku izciršanas apjomus. Patlaban tikai 4% no visas būvniecības Eiropā ir uz kokmateriāliem attiecināta būvniecība; pasaules mērogā koksne vēl nav īpaši izplatīts būvmateriāls.

Eiropas Savienība arī ir paziņojusi par savu vēlmi panākt būvniecībā plašāku kokmateriālu izmantošanu. Kokmateriālu izmantošanai būvniecībā ir arī daudzas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem materiāliem, jo tie ražošanas procesā nerada kaitīgās emisijas.

 

Augošs mežs ir nozīmīgs oglekļa absorbētājs

Kokmateriālu izmantošanas palielināšana būvniecībā ir nozīmīga iespēja, lai virzītos uz ilgtspējīgāku būvniecību. Pārtraukt pasaules meža platību samazināšanos un mežu apsaimniekošana ir ilgtspējīgas mežsaimniecības mērķi.

Papildus tam, ka koksne ir ilgtspējīgs materiāls, meži augšanas procesā arī mazina klimata pārmaiņas, veicot mūsu planētai svarīgo oglekļa absorbēšanas funkciju. Koksnes spēja saistīt oglekļa dioksīdu neaprobežojas ar meža augšanas posmu, jo koksnes izstrādājumi un koka ēkas ilgtermiņā arī absorbē oglekli. Jaunākie pētījumi atklāj, ka tikai Eiropā vien jaunas ēkas varētu piesaistīt 55 miljonus tonnu oglekļa dioksīda gadā, ja to konstrukcijas, apšuvums, virsmas un mēbelējums būtu veidots no koka.

Ilgtspējīgs būvmateriāls

Izturīgām koka ēkām ir vislielākā ilgtspēja

Koksne pati pēc savas būtības ir energoefektīvs būvmateriāls, jo tā ir gan izolējoša, gan elpojoša. Jo labāka ir mājas energoefektivitāte, jo videi draudzīgāk ir tajā dzīvot.

Izturīga koka ēka ir izvēle ar vislabāko ilgtspēju, jo tā maksimāli palielina no dabas iegūto izejmateriālu mūža ilgumu. Tā arī ilgāk uztver oglekļa dioksīdu, saglabājoties labā stāvoklī nākamajām paaudzēm.

Un kad koka ēkas kalpošanas laiks ir beidzies, koksnes likvidēšana, pretēji bioloģiski nenoārdāmu materiālu likvidēšanai, rada minimālas vides problēmas. Tas padara koksni par ilgtspējīgu izvēli visā tās dzīves ciklā.

Pareizi kopjot, koka ēka izturēs laika pārbaudījumu

Koksnes apstrāde un uzturēšana tieši ietekmē koka ēkas mūža ilgumu. Tāpēc antipirēniem un krāsu produktiem ir būtiska nozīme koka ēku projektēšanā un būvniecībā.

Izvēloties piemērotākos produktus, jūs varat nodrošināt, ka jūsu koka māja kalpos vairākām paaudzēm.

Vēlaties saņemt plašāku informāciju par kokmateriālu būvniecību un citiem interesantiem tematiem? Piesakies mūsu jaunumu saņemšanai un esi informēts par mūsu jaunākajiem izstrādājumiem un ziņām pirmais.

Pieraksties jaunumu saņemšanai
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv