Climate cooler

ClimateCooler – Funkcionālie pārklājumi jumtiem

Ātri rezultāti, ilgtermiņa risinājumi

Vides prasības visā pasaulē kļūst aizvien stingrākas. Vienlaikus arī patērētāji pieprasa videi draudzīgus risinājumus.

Lai gan mūsdienās tiek būvētas energoneitrālas ēkas, agrākos gados būvētās celtnes pasaules mērogā joprojām rada 40 % no kopējā CO₂ izmešu apjoma. Saka, ka vēsi jumti ir viens no ātrākajiem veidiem, kā ar viszemākajām izmaksām samazināt oglekļa emisijas un palēnināt klimata izmaiņas. Tikkurila piedāvā inteliģentu jumtu krāsošanas sistēmu, kas atstaro saules radiāciju atpakaļ kosmosā. Inteliģenti jumtu pārklājumi samazina gaisa kondicionēšanas nepieciešamību, un tiem ir pozitīva ietekme ne tikai uz vidi, bet arī uz ēku iekšējo klimatu un enerģijas izmaksas.

Parasti paiet vairāki gadi, līdz sāk atmaksāties energoekonomiskajos risinājumos ieguldītie līdzekļi, bet Tikkurila ClimateCooler efektivitāte ir tūlītēja. Ieguldījums gan laika, gan naudas izteiksmē ir salīdzinoši zems, tādējādi jaunā jumta pārseguma sistēmas energoekonomiskās īpašības ātri pārvēršas reālos ietaupījumos. Lielākā daļa saules karstuma starojuma ir infrasarkanais starojums (IS).

ClimateCooler, salīdzinot ar melnu bitumena jumtu, atstaro līdz pat 80% no saules infrasarkanā starojuma. Precīzs atstarošanas daudzums ir atkarīgs no krāsošanas sistēmas, pārklājuma toņa, jumta veida un materiāla. Jo siltāks klimats, jo augstāka efektivitāte!

ClimateCooler – energoekonomiski pārklājumi jumtiem

Unikāls produktu klāsts

Tikkurila ClimateCooler ir ūdens bāzes, saules gaismu atstarojošs pārklājums jumtiem. Šī pārklājuma izmantošana ir gudrs veids, kā samazināt ēku enerģijas patēriņu, ietaupīt naudu un pasargāt apkārtējo vidi. Tikkurila ClimateCooler jumtu pārklājuma sistēmas efektivitāti ir dokumentāri apstiprinājušas starptautiska līmeņa laboratorijas. “Vēsā jumtu krāsa” ir radīta, izmantojot tehnoloģiju, kas ļauj virsmai atstarot saules karstuma starojumu.

Ievērojami uzlabojas arī jumta vispārējā kvalitāte, kalpošanas ilgums un funkcionalitāte. Ar ClimateCooler apstrādātu jumtu temperatūra ir zemāka, kas nozīmē mazāku enerģijas patēriņu, ko patērē kondicionēšanas sistēmas, ēkā ieplūstošā gaisa dzesēšanai. Apstrāde ar ClimateCooler samazina dzesēšanas nepieciešamību un nodrošina finansiālu ietaupījumu. 

ClimateCooler ir “Vēsā jumtu krāsa”, kuras īpašības ļauj virsmai atstarot līdz 80 % saules starojuma.
ClimateCooler ir “Vēsā jumtu krāsa”, kuras īpašības ļauj virsmai atstarot līdz 80 % saules starojuma.
  • Ēku dzesēšanas izmaksas ievērojami samazinās.
  • Jumta seguma virsma kalpos ilgāk, jo tā netiks pakļauta pārmērīga karstuma iedarbībai.  

Apstrāde ar ClimateCooler labvēlīgi ietekmē arī klimatu. Ja netiek veikta dzesēšana, palielinās ekonomija un samazinās CO līmenis.

 

ClimateCooler Flex produktu sērija

Flex produktu sērijas priekšrocības ir saistītas ar saules radiācijas atstarošanu. Produktu sērija sastāv no krāsas un gruntskrāsas, kas ir pieejamas vienos toņos - melns, gaiši pelēks, tumši brūns, dakstiņu sarkans, balts un tumšs antracīts.

ClimateCooler Flex produktu sērija ir matēta un tā ir piemērotāka drūpošiem jumtiem un lēzeniem jumtiem, kas pārklāti, piemēram, ar bitumena dakstiņiem. Flex sērijas produktiem ir augstāka elastība, kas ir īpaši izstrādāta sarežģītām virsmām.

 

ClimateCooler Catalyst – inteliģenta jumtu krāsošanas sistēma

Tikkurila ClimateCooler Catalyst produktiem ir tādas pašas īpašības un toņu klāsts, kā ClimateCooler produktiem. Tiem ir arī tāds pats pielietojums, bet ir viena būtiska priekšrocība: pateicoties katalītiskiem procesiem, tie spēj sadalīt kaitīgos NOx savienojumus, piemēram, izplūdes gāzes, nekaitīgos NO3 savienojumos (sāļos). Šobrīd produkts ir pieejams tikai baltā tonī.

Pārklājums ClimateCooler Catalyst ir minēts “Sustainia100” 2015. gada izdevumā, kas ir 100 inovatīvu risinājumu ikgadējs ceļvedis un prezentē viegli pieejamus projektus, iniciatīvas un tehnoloģijas no visas pasaules (www.sustainia.me/solutions).

Pārklājums ClimateCooler Catalyst ir minēts, kā viens no Top 100 ilgtspējīgiem risinājumiem globālā mērogā, un ieņēmis vietu būvniecības nozarē ilgtspējīgu inovāciju priekšplānā.

Galvenās ClimateCooler priekšrocības

  • Zemāka jumta virsmas temperatūra
  • Uzlabots iekštelpu klimats
  • Zemāks enerģijas patēriņš ēku atdzesēšanai
  • Zemākas CO₂ emisijas
  • Laba adhēzija
  • Pagarina jumtu kalpošanas laiku par vairākiem gadiem
ClimateCooler uzklāšana
Do you have further questions about ClimateCooler?

Contact us

Noskatieties video, lai uzzinātu kā darbojas ClimateCooler

Learn how to apply Tikkurila ClimateCooler and watch the video guide

How to treat the roof with ClimateCooler
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv