Interjera dizaina tendences 2024. gadam – pārsteidzošas toņu kombinācijas

Plašs un pamanāms toņu sajaukums, krāšņas virsmas, unikālas detaļas, rokām darināti dekori un koncentrēšanās uz ilgtspējību, ir lietas, kas tika izceltas Heimtextil, Ambiente un Milānas dizaina nedēļās.

Plašs un pamanāms toņu sajaukums, krāšņas virsmas, unikālas detaļas, rokām darināti dekori un koncentrēšanās uz ilgtspējību, ir lietas, kas tika izceltas Heimtextil, Ambiente un Milānas dizaina nedēļās. Pārsteiguma elements toņu kombinācijās un dizainā ir svaigais un jaunais, stāsta Susanna Björklund, kura dalās savos novērojumos un atklājumos par gaidāmajām tendencēm. Iedziļināsimies 2024. gada dizaina tendencēs!

Starptautiskie dizaina gadatirgi sniedz vērtīgu ieskatu toņu un tendenču virzienā. Frankfurtē, ikgadējā tekstilizstrādājumu gadatirgū Heimtextil, liels uzsvars tika likts uz ilgtspējību, savukārt patēriņa preču gadatirgū Ambiente tika demonstrēti arī jauno talantu darbi. Milānas dizaina nedēļa ir viens no gada lielākajiem dizaina notikumiem.

Toņi nosaka mūsu laikmetu

Mēs dzīvojam uz informāciju balstītā ekonomikā, kurā gandrīz visu, kas notiek globālajā dizaina jomā, var uzreiz apskatīt tiešsaistē. Tendences nāk un iet, un tās nepārtraukti attīstās ar neskaitāmām variācijām. Tas, iespējams, 2000. gados izraisīja konkrētu tendenču nozīmes samazināšanos. Kā novērots trīs gadatirgos, jauni un interesanti toņi turpina definēt mūsu laikmetu.

Attēls: Chamotte un Mater tiles no Mutina

Trīs gadatirgos varēja redzēt visu veidu toņus. Kopumā šķiet, ka toņu tendence ir virzījusies uz klusāku un mierīgāku paleti, ik pa laikam parādoties spilgtiem toņiem. Interesantais pavērsiens rodas no tā, ka dažādi toņi saduras un sajaucas kopā. Šobrīd īrisa un brūno toņu apvienošana ar spilgtiem toņiem ir laba kombinācija. Piemēram, zilais izskatās labi, un bordo joprojām labi sader ar dažādiem citiem toņiem. Visos trijos gadatirgos bija manāma tendence: skaidri izceļas visi oranžie un dažādi sarkanie toņi, savukārt zaļie toņi ir nedaudz piekāpušies tirkīza un dažādiem zilajiem toņiem.

Wood Pleats vāze no Didi NG Wing Yin
Cabinet Meisen for Nilufar no Bethan Laura Wood
Cenota a colonna izlietne no Agape

Ilgtspējība ieņem galveno vietu

Papildus toņiem gadatirgi uzsvēra ilgtspējības pieaugumu kā būtisku jebkura dizaina procesa sastāvdaļu. Messe Frankfurt kopš 2010. gada ir apņēmies spert praktiskus soļus ceļā uz ilgtspējību. Heimtextil tendenču izstādē tika uzsvērta materiālu ieguve, dizains un ilgtspējība. Abos gadatirgos radošā veidā tika demonstrēta pārstrāde un pārveidošana.

Attēls — Polcha studio Evolution Collection.

Franču dizaina studija Polcha specializējas esošo mēbeļu izgudrošanā. Piemēram, viņi izgreznoja krēslu ar saplēstiem audumiem, kas krāsoti, izmantojot sarkanos kāpostus un spinātus. Savukārt Žils Millers ir izstrādājis videi draudzīgas Fin un Penny flīzes, izmantojot vīna, kaņepju, kafijas, tabakas, ķiploku un degvīna ražošanas blakusproduktus.

 

Ilgtspējība un materiālu atkārtota izmantošana ietekmē toņu diapazonu

Lietojot daudz toņus un sajaucot tos neparastā veidā, veidojas jauna un svaiga sajūta. Pievienojot toni, kas tradicionāli nesaskan ar pārējo paleti, kombinācijai var piešķirt mūsdienīgu izskatu. No otras puses, palielinot uz augu bāzes ražotu krāsu izmantošanu, toņu palete kļūs blāvāka un mierīgāka.

Norvēģijas studija Sløyd izstrādā mēbeles no krāsota koka, un katram gabalam ir vairāki toņi. Holandiešu Kooij Studio izgatavo Meltdown galdus no saviem otrreizējās pārstrādes plastmasas prototipiem un toņu testiem, tādējādi piešķirot tiem trešo dzīvi. Katrs galds ir unikāls, un toņi ir neplānoti un atšķirīgi. Šīs abas mēbeles tika demonstrētas Milānā.

Uzņēmumā Heimtextil Simone Post izstrādātais paklājs tika izgatavots no kokvilnas atkritumu sloksnēm. Apvienojot daudzus toņus, paklājs panāca harmonisku sajaukumu, kas ir līdzīgs tradicionālajiem japāņu kimono efektiem.

Roggbif kāpnes un taburete no Studio Sløyd

Cilvēka pieskāriens ir lielisks kontrasts sociālo mediju pilnībai

Pretstatā virtuālajai pasaulei un sociālo mediju un digitālo platformu nereti iestudētajai pilnībai, arvien vairāk tiek novērtēta meistarība un cilvēka pieskāriens. Nepilnības tiek uzskatītas par interesantākām par nevainojamu pilnību. Pat minimālisma koka izstrādājumiem ir bagātīgas faktūras, unikālas formas un neparastas detaļas. Piemēram, Milānas gadatirgū Annas Maria Øfstedal koka galds ar nelīdzenajām kājām izskatās kā ar roku grebts.

Jauno dizaineru darbi bieži vien sniedz ieskatu par to, kur virzās dizaina tendences, un izstāde The Talent vienmēr ir Ambiente gadatirgū. Piemēram, Simons Gehrings savāc kokus no meža, lai izgatavotu krēslu kājas, izmantojot atrastos zarus, kā rezultātā katrs krēsls ir unikāls un asimetrisks.

Flīzes jau kādu laiku ir palikušas nozīmīgi elementi interjera dizainā un neizskatās, ka tās pazudīs no uzmanības centra. Tās ir vienkāršs veids, kā pievienot krāsu noteiktām telpām. Milānā Mutinas apmeklējums vienmēr ir tā vērts. Patrīcija Urkiola ir izstrādājusi Mutinas Mater un Chamotte kolekcijas, kurās ir flīzes ar intriģējošām trīsdimensiju virsmām un duļķainām, bet spēcīgām toņu paletēm.

 

Vai vēlaties uzzināt vairāk un saņemt noderīgu informāciju pirmais?

Papildiniet savu radošumu ar jaunākajām tendencēm un palieliniet savas zināšanas par virsmas apstrādes risinājumiem. Pievienojieties Tikkurila Pro Designer — jaunajai vietai radošajiem arhitektūras un interjera dizaina prātiem.

PIEVIENOJIES TIKKURILA PRO DESIGNER
Pievienoties
ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv