Interjera dizaineres ieteikumi, kā izmantot intuīciju savā darbā

Interjera dizainere Marija Olsone Nīlandere uzskata, ka intuīcijas izmantošanai ir bezgalīgs potenciāls, kad runa ir par radošumu un jaunu risinājumu piedāvāšanu klientiem.

Intuīcija ir izjūta, kas balstās uz neapzinātu pieredzi. Apvienojot to ar analītisko domāšanu, tā kļūst par instrumentu, ko var izmantot savā radošajā procesā.

– Intuīcija ir mūsu labākais ceļvedis, kad runa ir par toņu pasaules veidošanu, uzskata Marija Olsone Nīlandere, zviedru uzņēmēja, digitālā satura veidotāja, dizainere un Tikkurila jaunākās toņu kolekcijas veidotāja.

Nīlandere darbā ar klientiem vienmēr paļaujas uz savu iekšējo balsi. Spēja radīt telpas, kas valdzina un iedvesmo, ir pārāka par tehniskajām prasmēm un zināšanām. Tas prasa lielāku paļaušanos uz savu intuīciju.

Intuīcija ir process

Neatkarīgi no telpas, Nīlandere uzskata, ka intuitīvās sajūtas vienmēr ir noderīgas interjera dizainera darbā. Atrodoties uz vietas objektā, viņa iztēlojas telpas vēlamo stilu, pirms sāk praktiskāku projektēšanas procesu.

Lai gan Nīlandere uzskata, ka dizainera intuīcija ir vērtīgs instruments, viņa uzsver, ka svarīgi ir ieklausīties arī klienta vajadzībās un vēlmēs. Dizaineri un arhitekti var izmantot savas intuitīvās spējas, lai radītu vidi, kurā var justies labi un kas nenoveco laika gaitā, kā arī nodrošina, ka telpa ir tāda, kādu vēlējies klients, un ka tā ir funkcionāla tās lietotājiem.

– Dažkārt klients pat nenojauš, cik lielu ietekmi uz viņu atstāj interjers. Ja es domāju, ka daži risinājumi ilgtermiņā nedarbosies, es to uzreiz pasaku klientam. Es vēlos izveidot telpas, kas funkcionē ilgstoši un atbilst klientu vēlmēm, saka Nīlandere.

Intuition is a process

Kā nostiprināt intuīciju

Intuīciju var saukt arī par profesionālo pašapziņu. Lai vairotu pārliecību, jums ir jāuzticas savam redzējumam. Šeit ir daži padomi, ko izmēģināt, lai savā projektēšanas darbā vairāk paļautos uz savu intuīciju.

  1. Intuīcijai ir nepieciešama pieredze. Sāciet ar mazākiem lēmumiem un, palielinoties pārliecībai, pārejiet pie lielākiem risinājumiem.
  2. Sajūtiet telpu, ar kuru strādājat. Kas tev nāk prātā pirmais? Vai tas kalpo telpas mērķim?
  3. Izmantojiet šos intuitīvos aspektus, lai palīdzētu jums projektēšanas procesā. Pie radošā risinājuma nonāksi tad, kad uzticēsies savam redzējumam.
  4. Strādājot ar klientu, mudiniet arī viņu izmantot savu intuīciju. Kā klients vēlas justies telpā? Kādi risinājumi, viņuprāt, palīdzēs sasniegt šo sajūtu?
  5. Nebaidieties no telpas lieluma vai virsmām. Esiet drosmīgi savā izvēlē, izmantojiet drosmīgus toņus, taču pieturieties pie sava plāna vai plāna, kas izstrādāts kopā ar klientu.
     
Artwork in Color Now 2024

Color Now 2024 toņu kolekcija

Color Now 2024 ir 14 piezemētu toņu kolekcija, ko izveidojusi Nīlandere. Viņa cer, ka dizaineri kolekciju izmantos intuitīvi. Piešķiriet telpai pacilājumu, nokrāsojot tikai griestu līstes vai griestus Powder in Pisa tonī. Alternatīvi, izvēlieties vienu toni visai telpai, tai skaitā griestiem, piemēram, Lips in Lyon toni. Apskatīt toņu kolekciju.

 

Taču pirmām kārtām sajūti telpu un ieklausies savā intuīcijā. Tādā veidā jūs varat izveidot kaut ko unikālu un sniegt saviem klientiem lielisku gala rezultātu. Intuīcija ir spēcīgs instruments, kas palīdz mums atvērties jaunām iespējām un radīt telpas, kuras ir vērts ieraudzīt. Tas paplašina veidus, kā varat apkalpot savus klientus un padarīt telpu piemērotu tieši viņu vajadzībām.

ir pievienots izlasei.
ir noņemts no izlases.
lv