Komerciālā krāsošana kļūst ilgtspējīgāka
Ceļā uz ilgtspējīgākiem, videi draudzīgākiem krāsošanas projektiem, mums ir jāņem vērā ķīmisko vielu ietekme uz vidi.
Krāsās ir ķīmiskas vielas: to nevar noliegt. Ceļā uz ilgtspējīgākiem, videi draudzīgākiem krāsošanas projektiem mums ir jāņem vērā ķīmisko vielu ietekme uz vidi, kā arī jāpieņem 360° domāšanas veids visās lietās, kas saistītas ar ilgtspējību.
Mūsdienās komerciālo krāsošanu ļoti ietekmē zaļās būvniecības prakse, kuras mērķis ir samazināt ēku ietekmi uz vidi. Zaļās ēkas sertifikātos tiek ņemta vērā ne tikai oglekļa emisiju samazināšana, bet arī iedzīvotāju veselība un labklājība.
Zaļās ēkas (vai, citiem vārdiem sakot, ilgtspējīga būvniecība) bieži tiek mērītas ar dažādiem brīvprātīgiem sertifikātiem, piemēram, BREEAM, LEED vai WELL, un krāsas, gluži dabiski, ir iekļautas šajos zaļajos sertifikātos.
Ir desmitiem dažādu zaļo ēku sertifikātu. Tie ir piemērojami visās ēkas fāzēs no plānošanas un projektēšanas līdz iespējamai nojaukšanai, mērķējot uz dažādiem ēku veidiem - sākot no dzīvojamo māju būvniecības līdz tirdzniecības centriem. Zaļās būvniecības padomes, kas ir Pasaules zaļo ēku padomes (WorldGBC) globālā tīkla dalībnieces, izstrādā un administrē daudzus pasaules ēku sertifikātus.
Neviens krāsošanas un pārklājumu uzņēmums nepārzina visus zaļos sertifikātus, taču ir lietderīgi iegūt vismaz elementāru izpratni par sertifikātiem, kas ir visizplatītākie jūsu valstī/apgabalā.
Kā iegūt zaļās ēkas atzinumu
Krāsošanas uzņēmumiem, kas vēlas piedalīties vērienīgos zaļo ēku projektos, ir dažas lietas, ko iespējams darīt, lai padarītu jūsu projektu ilgtspējīgāku. Kā vienmēr, ir svarīgi izvēlēties pareizos produktus un tos pareizi lietot. Tehnisko norādījumu un ražotāja specifikāciju ievērošana ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu būvmateriālu optimālu veiktspēju un ilgmūžību.
Pirmkārt, jāizvēlas krāsas un pārklājumi ar zemu GOS saturu, jo GOS emisiju samazināšana ir svarīgs zaļās būvniecības mērķis. Lielākā daļa uzņēmumu mūsdienās atzīst, ka zems GOS saturs ir iekštelpu gaisa kvalitātes un ēku lietotāju labklājības atslēga, un uzstāj, ka birojos un citās telpās ir jābūt zemam GOS saturam.
Otrkārt, jums vajadzētu izvēlēties tādas ārdarbu krāsas, kurām ir siltumu atstarojošas īpašības. Tā kā energoefektivitāte ir viens no galvenajiem apsvērumiem, zaļās ēkas projektam ir lietderīgi ieteikt krāsas ar uzlabotām siltumu atstarojošām īpašībām. Izmantojot pareizās siltumu atstarojošās krāsas, ēku iekštelpu un virsmu temperatūra tiek ievērojami samazināta, tādējādi samazinot dzesēšanas sistēmu darbībai nepieciešamo enerģiju.
Izturīgi izstrādājumi ar minimālu apkopi
Visbeidzot, jums vienmēr jābūt īpaši uzmanīgam, izvēloties izturīgus izstrādājumus, kuriem nepieciešama minimāla apkope. Iemesls tam ir vienkāršs: katra pārkrāsošana rada papildu slodzi videi.
Tāpēc, raugoties no vides viedokļa, vislabākais krāsošanas darba rezultāts sniedz rezultātu, kas ilgst gadiem un kam nepieciešama ļoti maza apkopes krāsošana. (Un, protams, tas pats attiecas arī no ekonomiskā viedokļa.)
Ziemeļeiropā lielākā daļa krāsotāju ļoti labi pārzina M1 klasifikācijas sistēmu. M1klasifikāciju, kas tiek plaši izmantota ēku projektos, izstrādāja Somijas Iekštelpu gaisa kvalitātes un klimata biedrība, nosakot GOS robežvērtības, formaldehīda un amonjaka emisijām. M1 klasificētās krāsas ir lieliska izvēle izmantošanai, piemēram, LEED un BREEAM sertificētās ēkās. Lasiet vairāk par M1 no mūsu raksta.
Resursu pārvaldība ietaupa laiku, naudu un vidi
Un, kad līgums ir iegūts un jūs uzsākat darbu, ir daži veidi, kā saglabāt savu ilgtspējību. Viss sākas ar pareizu plānošanu: precīza izmaksu aprēķināšana nozīmē, ka jūs saprātīgi izvietojat resursus un neradīsiet krāsu pārpalikumu.
Vēl viens svarīgs faktors ir virsmas sagatavošana. Pareiza virsmas sagatavošana, visticamāk, nozīmē, ka jūs varat ietaupīt krāsu un darba stundas. Produkta lietošanas instrukciju ievērošana arī palīdzēs novērst kļūdas projektā.
Turklāt, krāsošanas laikā jūs varat novērot problēmas, kas saistītas ar lietus ūdens notecešanu vai mitruma kontroli. Šīs informācijas nodošana izstrādātājam/ ēkas īpašniekam var būt īsts glābiņš.
Vēl viena lieta: ir labi paturēt prātā, ka nepārblīvēta darba vieta atbalsta arī ilgtspējību. Rūpējieties par saviem instrumentiem un materiāliem, un noteikti tos atbilstoši pārstrādājiet.