Mēs atbalstām ilgtspējīgu attīstību un Green Building jeb Zaļās Būvniecības padomes mērķus, lai palīdzētu jums izvēlēties labākās krāsas un pārklājumus ilgtspējīgai būvniecībai.
Ēkas būtiski ietekmē mūsu vidi, ievērojami palielinot kopējo siltumnīcas efekta gāzu emisijas. Tāpēc mēs atbalstām produktus, kas nodrošina pārbaudītu, ilgstošu veiktspēju. Izvēloties mūsu krāsas, kas atbilst Zaļās Būvniecības standartiem, jūs palīdzat veicināt tīrāku gaisu, neietekmējot virsmu izturību vai toņu piesātinājumu.
Kad runa ir par ilgtspējīga, cilvēkam un videi nekaitīga īpašuma celtniecību, pareizās krāsas izvēle ir svarīga. Mūsu videi draudzīgās krāsas palīdz jums veidot dizainus labākai dzīvei, sasniegt augstāku veiktspēju un atstāt ilgstošu pozitīvu ietekmi uz vidi, vienlaikus ievērojot Zaļās Būvniecības standartus.
Viena no visplašāk izmantotajām būvmateriālu emisiju klasifikācijām ir M1. M1 klasifikācija, ko 1996. gadā izstrādāja un publicēja Somijas Iekštelpu gaisa kvalitātes un klimata biedrība (Sisäilmayhdistys) nosaka GOS, formaldehīda un amonjaka robežvērtību emisijām.
Zaļajai Būvniecībai piemērotas krāsas vai pārklājuma izvēle vienmēr ir atkarīga no objekta un izmantotā vides sertifikāta. LEED un BREEAM ir divi visizplatītākie vides sertifikāti, ko izmanto Eiropā. Lai gan visas vides sertifikācijas sistēmas ir izstrādātas, lai nodrošinātu atbildīgu, videi draudzīgu un zemu emisiju būvniecības procesu, šīs sistēmas nav identiskas.
LEED un BREEAM sertifikāti vienmēr tiek piešķirti ēkai vai dzīvojamai zonai, nevis atsevišķam būvizstrādājumam. Vides sertifikācijas logotipiem ir arī tiesības, kas ierobežo to izmantošanu. Tāpēc LEED vai BREEAM logotipu nevar vienkārši marķēt uz krāsas bundžas.
Taču produkta datu lapā var norādīt, ka krāsa vai pārklājums atbilst LEED v4 (projektiem ārpus ASV saskaņā ar apstiprinātajām metodēm) un BREEAM, BREEAM-SE un BREEAM-NOR klasifikācijas sistēmas prasībām. Vēl viens izaicinājums ir mainīgie Zaļās Būvniecības projektu kritēriji. Piemēram, BREEAM prasības dažādos ēku projektos atšķiras. Tas nozīmē, ka kritēriji atšķiras atkarībā no tā, vai būve ir:
Tāpēc nav iespējams sniegt vispārēji piemērojamas vadlīnijas. Lai iegūtu labākos padomus krāsu un pārklājumu izvēlē, sazinieties ar būvprojekta vides sertifikācijas konsultantu, kurš konsultēs projektētājus un dizainerus. Kad konkrētie kritēriji ir zināmi, mēs Tikkurila ar prieku palīdzēsim izvēlēties pareizo produktu.
Zemas emisijas un izturība ir divas kopīgas īpašības, kas raksturīgas videi nekaitīgas celtniecības piemērotiem produktiem. Tā kā katra pārkrāsošana vēl vairāk noslogo vidi, ilgs apkopes krāsošanas intervāls piešķir produktam pievienoto vērtību. Vides sertifikātos arī uzsvērts zemais GOS saturs un ar iekštelpu gaisa kvalitātes kritērijiem saistītās emisijas.
Īpaši liela nozīme šobrīd ir apbūvētās vides ilgtspējīgai attīstībai un produktiem, kas veicina labu iekštelpu gaisa kvalitāti. Tāpēc mēs cenšamies izstrādāt produktus ar ilgu pārkrāsošanas intervālu un minimālu ietekmi uz vidi. Proaktīva produktu izstrāde un bezkompromisa kvalitātes kontrole nodrošina, ka mēs varam apmierināt nozares prasības tagad un nākotnē.
LEED un BREEAM sertifikācijas sistēmas atšķiras atkarībā no valsts un projekta veida, tāpēc nav iespējams nodrošināt universālas vadlīnijas piemērotiem produktiem. Pārklājumu izvēle ir atkarīga no konkrētā projekta, taču parasti GOS saturs un emisijas ir jāsamazina līdz minimumam. Lai uzzinātu par konkrētām projekta prasībām, konsultējieties ar vides sertifikācijas konsultantu, kuram būs piekļuve zemu emisiju pārklājumu datubāzei, tostarp attiecīgajiem Tikkurila produktiem.
GOS emisijas veicina ozona veidošanos zemākajos atmosfēras slāņos. Atkarībā no sertifikācijas sistēmas jums ir jāaprēķina produkta GOS saturs (izmantojot ISO 11890-2:2006 vai gāzu hromatogrāfiju) un jānodrošina tā atbilstība attiecīgajām robežvērtībām, piemēram, GOS direktīvā 2004/42/EK vai sistēmas īpašajām vērtībām. Dažas sistēmas ierobežo arī gaistošo savienojumu emisijas ar dažādiem ierobežojumiem un mērījumu laikiem. Konsultējieties ar Tikkurila ekspertu un projekta vides sertifikācijas konsultantu, lai nodrošinātu atbilstību un produktu izvēli.
Piemērotas apstrādes un krāsu kombinācijas ir atkarīgas no konkrētā projekta un sertifikācijas sistēmas (piemēram, LEED, BREEAM, RTS, Nordic Swan). Katra sistēma koncentrējas uz dažādiem produkta aspektiem, un, ierobežojumi attiecībā uz ķīmiskām vielām, piemēram, bisfenolu A, hromu, svinu vai kadmiju, atšķiras. Tāpēc atbilstošie produkti ir jānosaka katram projektam atsevišķi.
LEED un BREEAM sertifikāti attiecas uz būvobjektiem, nevis atsevišķiem produktiem. Produktiem jāatbilst sertifikācijas sistēmas grupu prasībām, kas atšķiras, atkarībā no projekta. Lai apstiprinātu atbilstību, bieži ir nepieciešams ražotāja paziņojums. Lai saņemtu palīdzību no pārklājuma eksperta, sniedziet šādu informāciju: Vai tas ir LEED vai BREEAM projekts? Vai ir noteiktas īpašas prasības attiecībā uz celtniekiem vai arhitektiem? Ja nē, konsultējieties ar projekta vides sertifikācijas konsultantu par attiecīgajām krāsu izstrādājumu prasībām. Pēc tam mēs palīdzēsim jums izvēlēties pareizo produktu.